Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mesleki Sorumluluk Sigortası

Müdavim Üye
    Nereden
    HATAY
    iyi akşamlar, geçmiş olsun.

ba bs bildirimlerin en önemli özelliklerinden biri de çapraz kontrulun yapılabilmesidir. talep edilenkdv iadeleri, beyan edilen ba bs formlarıyla çapraz kontroller yapılarak dönemin kdv iadeleri alınabilmektedir. aylık 150-200 mükelleften 400-500 belgeye kadar mal ve hizmet alışları olmakta bir o kdadar da satışlar olmaktadır.bu belgelerin doğruluğu çapraz kontrol aracılığıyla tespit edildiğinden maliye bakanlığı bu bildirimleri çok önemsemekte yaptırımları bu yüzden ağır olmaktadır.
    mesleki sorumluluk sigortası dönemsel olmasından dolayı tek bir dosya gibi değerlendirilip ona göre muafiyet düşülerek kalanını ödemesi gerekmektedir. her bir mükellef için ayrı ayrı değerlendirmemesi gerekir.

Üye
    Nereden
    İZMİR
    bağımlılar için sadece anadolu sigorta yapıyor

Üye
    Nereden
    İZMİR
    genel şartlar gereği sigorta şirketleri mükellef başına muafiyet uygulamaktadır.Ancak özel şartlar eklerseniz poliçenize bu ayrı bir durumdur.

Üye
    Nereden
    İZMİR
    ...................
    Konu ibrahim_ozkn tarafından (22.Aralık.2013 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretci
    poliçe yapılana kadar çok geniş olan kapsama alanı poliçe düzenlendikten sonra daralıverir, o şundan dolayı kapsam dışı, bu şundan dolayı istisnai durum, o aıg bir dönem benim bir dönem başka smmm nin aynı yanlışı yaptığı (serbest bölgede geçici vergi beyanı) mükellef için bana sonradan gelen cezada eski muhasebeci ile benim büro telefonlarımın kayıtlarına bakıp poliçe tarihinden önce içeriği belirsiz konuşma tespit ederek hasar ödemeyi red etti, bu tür olaylar çok arttı herhalde daha sonra adını değiştirdi.....

biraz ironik ama asıl çözüm sigortada falan değil, asıl çözüm bir an önce yasama ve yürütmedeki güce yakın muhasebecilere odaları ve birliği teslim etmede, bunu bir başarsak gül bahçesinde muhasebecilik yapacağız.

Üye
    Nereden
    İZMİR
    kesinlikle haklısınız muhasebecilik mesleği çok zor kazanılan bir meslek kıymeti bilinmelidir. AIG-CHARTİS VE ŞİMDİ TEKRAR AIG OLDU SANIRIM BU SORUNDA SADECE SİZ DEĞİL BİR ÇOK KİŞİ SIKINTI YAŞAMIŞ BU YÜZDEN MESLEK SİGORTASI İÇİN İLERİYE DÖNÜK SİGORTALARI ARAŞTIRMALISINIZ.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    aynen size katılıyorum, poliçeyi kestirene kadar herşeyi kapsıyor, ama bir ceza olduğunda şu istisna bu istisna deyip duruyorlar.O nedenle 2 yıldız yaptırmıyoruz bilmiyorum iyi firma varmı önerebilceğiniz, yan çizmeyecek

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Ben bir Mesleki Sorumluluk Sigortası Mağduru olarak buraya yaşadıklarımı yazsam sigorta yaptıracaklar birkaç kez düşünmek zorunda kalır.Hemde işin ilginci bana sigorta yapan acente bir mali müşavirdi.

Edited by: Ümit Yüksel
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Yeni Üye
    Arkadaşlar ben Anadolu sigortadan yaptırmıştım 2012 yılında bir mükellefim SSK dan 6800 tl ceza yedi ben 15 günlük sürede 4700 tl ödeyip indirimden yararlandım tabi bunları sigortaya birlikte hareket ederek yaptım ben ilk sordukları mükellefimin vekaleti olup olmadığı.ödemeden sonra bütün evrakları gönderdim 15 gün içinde 500 tl kesintiye ödemeyi iş BANKASI şubesinden aldım telefonuma mesaj geldi.yaptırmayı düşünen arkadaşlar mutlaka vergi dairesi ve SSK işlemleriyle ilgi vekalet alsınlar müşterilerinden
    KMÖZSOY

Ziyaretci
    benimkinde ilginç olan işin sonuna gelene kadar hep ödeyecek olması idi aig nin yoksa o cezada cezaya neden olan olayda bütün sorumluluk bizde değil kısmende mükellefte idi ve ceza tarhiyatı mükellefe yapıldığından hiç değilse diyebilirdim yarısı senin yarısı benim, ama aig hep ödeyecek gibi tavır koydu, süreçte sonunda da sen öde biz sana ödeyeceğiz dediler, ödedik , bunu izleyen süreçte daha önce bundan haberi olan muhasebeci ile senin bürondaki telefonlarda senin poliçe talebinde bulunmadan önce telefon görüşmeleri var tespit ettik diyerek ödemediler.ben kapattım bu sigorta türü ile o defteri.Edited by: aliismettekin