Öncelikle herkese selamlar..</font><div>Başlıkta da belirttiğim gibi bir dükkan açmak için izlemem gereken prosedürleri öğrenmek ve yol yardımı almak istiyorum, şimdiden alakanıza teşekkür ederim..</font></div><div></font></div><div>4 ortak adi ortaklık kurmak suretiyle birer ay ara ile 2 adet tekel&amp;şarküteri&amp;meze evi açacağız..
meze evini ayrıca belirtiyorum ki belki ruhsatı farklı olabilir..
mülki amirlikten ruhsat alınması, sıhhi işyeri açma ruhsatı, tapdk 'dan alınacak ruhsat, işyeri açma çalıştırma ruhsatı vs vs bir sürü ruhsat almak gerekiyor..
bunların sırası nasıldır nereden başlamak gerekir?
evraklar ilde açacaklar ilçede açacaklar için değişiklik arz ediyorlar, biz ilde mi açacağız ilçede mi karar veremedim, Kadıköy/İstanbul sonuçta..
yazarkasa için ne yapmalıyız?
harçlar, yatıracağımız paralar ortalama nasıl bir meblağaya tekabül eder ?
Ben SMMM adayı olduğum için, 18 yaşından küçük kardeşim ortak olabilir mi? /ailemden ortak başka birisi yok
adi ortaklık olduğumuz için ticaret odasına tescil gereği yok diye biliyorum doğru mudur?
silah bulundurma ruhsatı için dükkanın belgeleriyle mi başvuruyoruz</font></div><div>yapılması zorunlu sigortalar var mıdır?
yapılması zorunlu olmayan ama yapmamızın faydalı olduğu sigortalar var mıdır?
ortaklardan ikisi dükkanda aktif çalışacak ssklı yapmak gerekir mi, zaten bağkurlu olmayacaklar mı?
pos cihazı için ne yapmak gerekir? banka teminat ister mi?</font></div><div>Alkol satan bir yer olarak okullara mesafe 100 mt kuralına tabii miyiz?
</font>yoksa sadece açık içki satan yerlerden mi bahsediyor ?
24 saat açık kalmak için turizm ruhsatı mı gerekli?
nereden başvuruyoruz?
iş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili tedbirler nelerdir, almamız gerekir mi?
yangın yönetmeliği gibi bir şey varmış, tekel açacak birisi olarak bizim de itfaiyeden belge almamız gerekir mi?</font></div>