Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bağımsız Denetim Ve Bir Fıkra

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  21.Şubat.2012
  Mesajlar
  346
  Timur’un Filleri

  Timur, Akşehir’e bir erkek fil getirmiş. Başıboş gezen fil, ekili alanları silip süpürmüş, bağlara bahçelere zarar vermiş. Üstelik yiyeceğini de Akşehirliler sağlıyormuş. Kısacası, fil şehrin başına bela olmuş.
  Sonunda Akşehirliler Hoca’ya gidip;
  -Hoca Efendi Timur’a ancak sen söz geçirebilirsin. Şunun bir çaresine baksan.
  — Haklısınız, yarın benimle birlikte on-on beş kişi gelsin, hep birlikte gidip Timur’a derdimizi anlatalım.
  Ertesi gün Hoca önde, diğerleri arkada, yola koyulmuşlar. Fakat yol boyunca gruptakiler birer ikişer ayrılmış. Timur’un otağına yaklaştıklarında Hoca dönüp ardına bir bakmış, kimse yok… Hepsi korkudan kaçmışlar. Timur’un yanına gelen Hoca:
  - Efendim, biz Akşehirliler getirdiğiniz fili çok sevdik. Ama hâline acıyoruz. Zavallı hayvan tek kaldı. Akşehirliler bir de dişisini getirtmeniz için beni yolladılar.
  Timur bu sözlerden hoşlanmış;
  - Akşehirlilere selam söyle, isteklerini yerine getireceğim.
  Hoca oradan çıkıp kendisini dört gözle bekleyen Akşehirlilerin yanına varınca;
  - Müjdeler olsun! Belanın dişisi de geliyor!


  (Basında yaygara koparanlar çiçekçi ile sakızcı ile1tl bile şirketten borç para alanları hapis cezası ile kokutan odalar kızlılot TOBB başkanın baskıları ile değiştirilen türk tiaret kanunu vebuna bağlı olarak aslında kaldırılmamış olan fakat gerçekte artık yapılacak değişikliklerle hiç bir anlamı ve önemei kalmıyacak bağımsiz denetimin ücretleri hakkında yaygara koparan insanlara yeni yürülüğe girecek iş sağlığı ve iş güvenliği kanunu rahmetlı nasrettin hocanın fikrası umarım enguzel cevaptır.Çalıştırılmayan her ay iş güvenliği uzmanının ve işyeri hekiminin 10 bin TL cezasına katlanırlar umarım.

 2. #2
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  04.Şubat.2008
  Mesajlar
  230


  haklısınız.<div> </div><div>hani 1956 model arabayı bırakıp 2012 model arabaya binecektik. Araba yine 1956 model ama içersine bir kaç aksesuar koymakla 2012 model mi oldu sanılıyor. Bence yeni TTK nın sadece kanun numarası değişti birde dili günümüz Türkçesine çevrildi başka birşey yapılmadı.</div>

 3. #3
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  21.Şubat.2012
  Mesajlar
  346
  aynen öyle fatih bey seda hanım

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •