Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni TTK uygulanmasıyla ilgili olarak 01 Ekim 2012

 1. #1
  Üye
  Üyelik tarihi
  10.Nisan.2008
  Mesajlar
  74  1 Ekim 2012 Tarihi:
  Yeni TTK’nun uygulanmasıyla ilgili olarak bu tarihe kadar yapılması gereken işlemler Şirket Müdürlerine İlişkin İşlemler:  Yeni TTK’nun Limited Şirket Müdürleriyle ilgili 623’üncü maddesinde; “şirketin yönetimi ve temsili, müdür sıfatını taşıyan bir veya birden fazla ortağa veya tüm ortaklara ya da üçüncü kişilere verilebilir. En azından bir ortağın, şirketi yönetim hakkının ve temsil yetkisinin bulunması gerekir.


  Şirketin müdürlerinden biri bir tüzel kişi olduğu takdirde, bu kişi bu görevi tüzel kişi adına yerine getirecek bir gerçek kişiyi belirler.” hükmü yer almaktadır. Ayrıca 624’üncü maddesinde; “şirketin birden fazla müdürünün bulunması halinde, bunlardan biri, şirketin ortağı olup olmadığına bakılmaksızın, genel kurul tarafından müdürler kurulu başkanı olarak atanır.” hükmü bulunmaktadır.  Dolayısıyla 6103 sayılı Kanunun 25’inci maddesine göre; “tüm ortakların hep birlikte müdür sıfatıyla şirket işlerini idare ve şirketi temsil ettiği limited şirketlerde de 1 Ekim 2012 tarihine kadar yeni TTK’nun yukarıda belirtilen hükümlerinin gereği yerine getirilmek zorundadır.
  Arkadaşlar burada anlaşılan iki ortaklı bir limited şirketin ortaklarının her ikiside müdür sıfatı taşıyor ise birisinin Genel kurul müdür kurulu başkanı şeçilerek 01 EKİM 2012 tarihine kadar tescil mi ettirmek gerekiyor..Edited by: MMUSTAFA

 2. #2
  Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Haziran.2007
  Nereden
  Kartal/İstanbul
  Yaş
  52
  Mesajlar
  14,898
  soruya detaylı cevap YTTK ve Bağımsız denetim bölümünde vardır ve günceldir,kolay gelsin.
  Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •