Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yenı ttk fatura basımı acıl

Müdavim Üye
    ustadlarım hayırlı sabahlar.
    bugun fatura bastıracagız bır lımıted sırketı mukellefıme. matbaayla gorustum yenı ttk cercevesınde hıc fatura bastınmı dıye sordum evet dedı ama sadece sıcıl oda sıcıl numarasını eklemıs. benım bıldıgım ortaklar kımler ımza yetkılısı kım ortaklık payları vs yazılmıs olması lazım.sızler ne yapıyorsunuz acaba...bekletıyorum mukellefı cevaplarınızıda beklıyorum ıyı calısmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

bize matbaalara sorduk bi haberler bizde bekliyoruz

Ziyaretci

Edited by: DERYA GÖKTUNA

Müdavim Üye
    tic sıcıl no, taahhut edılen ve odenen sermaye, yönetici ad soyad, şirketin merkezi bilgileri ertelendı ama internet sıtesı de var tabı ama yaptıranınız varsa ornek lazım ustadlar.

Müdavim Üye
    01,01,2013 e kadar eski usul basımı kullanılabilinir..

Müdavim Üye
    tesekkurler ustadlar gelde matbaaya anlat sımdı bunu ben yaz dedım bakalım ne tepkı verıcek.ıyı calısmalar.

Ziyaretci

Edited by: DERYA GÖKTUNA

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

örnek varsa burda paylaşılırsa faydalı olur

Üye

Ticari Defterelere yapılan kayıtların dayandığı belgelerde bulunması bilgiler 1 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe girecek.. Bu durumda içinizi ferah tutabilirsiniz. <div>Anonim , limited ve Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit şirketlerin kullandığı belgelerde aşağıdaki bilgilerin bulunması zorunludur.</div><div>-Ticaret Unvanı </div><div>-İşletmenini Merkezi </div><div>-Ticaret sicil Numarası </div><div>-İnternet Sitesi Adresi (İnternet Sitesi Oluşturmakla Yükümlü Olanlar)</div><div></div><div></div><div></div>

Ziyaretci

eski blgeler 01.01.2013 değil şöyle

1 Ocak 2014
    Ticari belgelerde bulunması gerekli bilgilere ilişkin yükümlülük
    01.01.2014’te yürürlüğe girecektir.
    1. <LI>Tacirin işletmesiyle ilgili olarak düzenlediği ticari mektuplarda ve ticari defterlere yapılan kayıtların dayandığı belgelerde (örneğin faturalarında) tacirin sicil numarası, ticaret unvanı, işletmesinin merkezi ile tacir internet sitesi oluşturma yükümlülüğüne tabi ise tescil edilen internet sitesinin adresi de gösterilir. Tüm bu bilgiler şirketin internet sitesinde de yayımlanır. Bu sitede ayrıca, anonim şirketlerde yönetim kurulu başkan ve üyelerinin adları ve soyadları ile taahhüt edilen ve ödenen sermaye miktarı, limited şirketlerde müdürlerin adları ve soyadları ile taahhüt edilen ve ödenen sermaye miktarı, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerde yöneticilerin adları ve soyadları ile taahhüt edilen ve ödenen sermaye miktarı yayımlanır (6335 sayılı Kanunla değişik TTK m. 39/2) Bu yükümlülükler 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe girecektir (6335 sayılı Kanunla değişik TTK m. 1534/5). Bu yükümlülüklere aykırılık 2.000 (ikibin) ¨ idari para cezası ile cezalandırılır.</LI>