Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: konser organizasyon hk.

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir

mükellefim konser organizasyonu düzenleyecek.<div>ilk defa yapacağım bir işlem olduğu için merak ettiğim ayrıcalıklı konular var yardımcı olursanız çok sevinirim.</div><div>1 - yapılacak konser organizasyonu için bilet bastırmak için ne tür işlem yapılmalı?</div><div>2 - elden satılan biletler için el fişi mi kesilmeli yoksa kupon vs.verilip organizasyon günü kapıda fiş mi kesilmeli?</div><div></div><div>bu ve bunun gibi bazı durumların özellikli olduğunu düşünüyorum bu işle ilgili.organizasyon mükellefi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum..</div>

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir

guncel...

Kıdemli Üye

bilet bastırmak ile fatura bastırmak arasında bir fark yok keza basılacak olan biletler fatura niteliğinden bir farkı yoktur.
    size tavsiyem öyle fişle falan uğraşmasınlar direkt bilet kesilsin(perakende müşteri için). toplu satışlar için örneğin 100 kişilik bir gruba indirimli tarife uygulanarak org.na giriş için anlaşılmış olabilir ekli liste ile tek fatura kesebilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir

ilginize teşekkürler ozgur bey öncelikle.<div>şimdi bilet bastırılacak fakat rakamlar farklı olucağı için biletin üzerinde tutar yazılmayacak.</div><div>bilet sadece giriş bileti niteliğinde olacak bu durumda ayrıca fiş kesilmesi gerekmezmi?</div><div>belge düzenine uygunluk açısından bilet yerine fatura veya fiş benzeri bir belge düzenlenmesi gerekmez mi?</div>

Kıdemli Üye
    Ustad biletlerin uzerinde fiyat yazilmasi zorunlu bu arada. Genelde fiyat farkliligi oturulacak yerin kalitesine gore degisir. Bu durumda ornegin 3 degisik fiyatlandirma varsa 50 tllik 75 tllik 100 tllik koltuklar gibi biletler de bu fiyatlar uzerinden basilir

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Üzerinde fiat yazmaz ise bilet vasfında olmaz davetiye olmaz ucube olur idare böyle belgeyi suistimale vergi kayıp kaçağına müsait olduğu için kabul etmez matbaacı sorumlu olur bu şekilde bilet diye basmaz basamaz çünkü belge basım izni iptal olur .Benden 100 tl alıp 50 tl lık bilen veren organizasyona şüphe ile bakarım.Soru sahibini hayalen denetmen tayin ettim bu organizasyon hakkında ne düşünürse mevcut idari ekipte aynı şeyi düşünüyordur..Artan bilet olursa iptal ettirilecektir.Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir

üstadım şimdi fiyat basmak diyoruz da elemanlar çevresine satıcak genel bir ortalama var ancak standart bişey yok örneğin şuan 20 tl den satılacaksa son 10 gün kala atıyorum 40 tl olacak.bu biraz sorun teşkil etmezmi belgeleme açısından ya da üzerinde belli rakam yazan bileti adam daha pahalıya veya ucuza alırmı misal.<div>bu organizasyon olayı biraz farklı.misal firmalara 10 bin bilet gönderilecek ve satılan biletin parasını bizim şirketimiz alacak toplu olarak firmalardan.onlar tutarı anlaşarak halledecekler o biletlerde fiyat olmasında sakınca yok ancak yolda sağda solda satılacak biletler için daha farklı bir işlem yokmudur atıyorum bilet gibi değilde giriş belgesi bastırılır organizasyon günü kapıda fiş kesililr böyle bir lüks yokmudur örneğin?</div>