Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mükellef bildirimi düzeltme

Ziyaretci
    üstadlar ticaret odasından faaliyet kodunu değiştirmemiz gerektiği ile ilgili yazı geldi bizde benzer bir kod kullanmışız bunu düzeltirsek 2 sınıflarda 580 1 sınıfta 1170 cezası var sanırım şimdi faaliyet kodunu değiştirsem bu cezayı yerim sizde ticaret odası olarak düzeltme istedimi ne yapabiliriz

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    ticaret odası vergi dairesine bildirdiğiniz faaliyet konusunu mükellef bilgileri formu aracılığı ile düzeltmenizi istedi yani ?

oda kaydı düzeltilecekse bunun cezası olmaz. Oda vergi usül kanununa göre ceza kesemez....
    mmm

Ziyaretci

oda kaydına göre mükellef bildiriminde faaliyet kodu yanlış girilmiş odada sen faaliyetin bu değil faaliyet kodunu mükellef biidirimde düzelt diyor,

Üye

ticaret odasından yazı bana da geldi ama benim anladığım şu; odadaki kaydım mükellef bildiriminde verdiğim koda göre düzeltmem gerektiği....yoksa ben mi yanlış anlıyorum ya[img]smileys/smiley19.gif[/img]<div></div><div></div>

Üye
    faaliyet kodunu değiştirmeniz lazım malesef düzeltme yoluyla bu iş çözülür ve cezasıda kesilecek banada geldi dün ben düzeltme yaptım odalar birliğine bilgi verdim
    Veysel Sözen