Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yabancı faturalar

Hybrid View

Kıdemli Üye
    slmlar. arkadaşlar yurt dışına taşıma yapan ulus. firmanın kestiği faturaları tcmm nın dövüz kuruna göremi çevirmemiz gerekiyor. mesela fatura 18.09.2012 e kesilmişse biz tcmm nın sitesinden 17.09.2012 tarihindeki kura göremi işlem yapmamız laızm. aynı zamanda aldığı motorin faturalarınıdamı aynı şekilde yapmamız laızm yani bir gün önceki kura göremi değerlendirmemiz lazım.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Bahsettiğiniz konu alış faturası ise (mal ithalatından bahsetmiyorum) dediğin gibi 18.09 tarihli faturaya istinaden 17.09 MB DA kurunu dikkate almalısın.Yok eğer firmanızın kesmiş olduğu faturadan bahsediyorsan fatura üzerine kur zaten yazmak durumundasınız eğer yazılmamışsa fatura üzerinde gerekli düzeltmeyi yapmalısınız..
    Her özgürlüğün içinde bir tutsaklık gizlidir...

Kıdemli Üye
    evet bizim firmanın kestiği fatradan bahsediyorum. ulus.firma olduğu içinmi fatura üzerine kuru yazmak zorunda bunların gçb side yoktur.

Kıdemli Üye
    birde gümrük çıkış beyannamesi olmadığı için bunları fatura tarihinemi kayıtlara almamız lazım.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Hizmet ihracına girdiği için evet kestiğiniz güne kaydedin ancak kur olayını atlamayın..
    Her özgürlüğün içinde bir tutsaklık gizlidir...

Kıdemli Üye
    O ZAMAN KURU ben fatura üzerindeki kura göre hesaplayıp kaydedeceğim. ancak kur u incelediğimde merkez bankası kurlarıyla hiç uyuşmuyor. neye göre yazılmış olabilir kurlar.