Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sgk sektör incelemesi yemek,şekerleme

Hybrid View

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

sgk sektör incelemesi yapıyor, yemek firmaları, şekerleme gibi bu incelemelerde nelere dikkat ediliyor, neye dikkat etmek gerekir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

ücret hesap pusulası ve puantaj kayıtlarınıda istiyor bunların tutulmamasından dolayı sgk müfettişi ceza kesebilirmi?

Müdavim Üye
    benim bir yemek fabrikası müşterimincelenmişti fakat performans incelemesine girmişti aylık oranlarda kaç işçi ile ne kadar brüt satış yapmış örneğin ocak ayında 19 işçi ile 8000 tl gelir elde etmiş fakat şubat ayında 18 işçi ile 12000 tl satış yapmışsa sigortasız işçi çalıştırmış gibi muamele gördüler, idari personel maliyetlerde ayrılmışmı, aylık personel tahakkukları,ücret pusulalarının imzaları, banka makbuzları, tahıllar, yoğurt,et v.s. miktarları faturalar tam bir incelemeden geçmiştim ve çok şükür cezasızbitmişti ama sgk müfettişi benden ne istediyse ben yapamam yapmam demedim sadece süre istedim ve hazırladım şimdiki programlar excelle herşeyi attığı için kolay oluyor o zamanlarda dostabanlı programdı çok zor olmuştu geçmiş olsun şimdiden kolay gelsin
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı YELİZ CEYHUN Nickli Üyeden Alıntı
    ücret hesap pusulası ve puantaj kayıtlarınıda istiyor bunların tutulmamasından dolayı sgk müfettişi ceza kesebilirmi?
    5510 sayılı yasa 102.maddeye bakınız. (evet kesebilir)
    Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***