Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞİ TERK ETTİKTEN SONRA BEYANNAME VERİLİRSE

Üstadlar Merhaba,

Mukellef Nakliyeci ve 30.09.2008 Tarihinde Aracı hurdaya ayrılmış,Baskada bir ticari faaliyetide yok,İlgili Şahıs 2006 Sonraki Beyanlarıni Yapmamış,Bunların verilmesi maksadı İle Bize Geldi Ve elemanlar Sehven 2011 yılına Kadar Beyannamelerini verdiler.

Biz durumu izah eden dilekçe yazdık,Vergi dairesi vergi kaydi Terikini 30.09.2008 olarak yapıyor ama o tarihten sonra verilen beyannamelerin vergilerini Terkin etmiyor.

Bu konu hakkında Yasal mevzuat ne der ? ve ne tavsiye edersiniz ?

Tesekur eder iyi çalisma lar dilerim.
    SMMM.Lokman EREN / Batman

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Mükellef kendi beyan ettiği matraha tahakkuk eden vergiye itiraz edemez.Benim hesaplarım böyledir diye beyan ediyorsun a çok vergi çıktı olmaz diyemiyorsun.Vergi dairesi bu durumdan yapmıyor olabilir büyük hata olmuş.30.09.2008 den sonraki beyanlae fuzuli olmuş.Müşteri burada meslek mensubunu şikayet ederek bunları ben beyan etmedim böyle belgem yok muhasebe yanlışklı yapmış diye yakınabilir denetime alınır bu aylarda faaliyeti yoksa meslek mensubunun durumu tehlikeye girer ceza meslek msnsubuna döner.İzmirden bir arkadaşımız bu sıkıntıları çekmiş idi.Geçmiş olsun demekki kontrol edebileceğimiz kadar iş taahhüt etmeliyiz fazlası hatalı olabiliyor.

Cevap yazdığınız için Teşekkür ederim Üstad,
    Hak veriyorum size Kapasiteden Fazla Mükellef tutulmamalı bende bu duruma karşıyım.
    Bizim durumumuz oyle değil üstad terk edildiği bilgisi bize geç ulaştı sorun ondan kaynaklandı.

Defterdar beyle görüştüm oda cezaların silinemeyeceğini beyan etti...
    bakalım hayırlısı

SMMM.Lokman EREN / Batman

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Haberleşilmeyen kayıp gelir gider belgelerini ibraz etmeyen müşterinin beyannameleri verilmemelidir.Ortaya çıkarsa cezalı verilir.Müşteri meydanda yok gelir gider belgesi yok vermek hatadır. Müşteri işi bırakmış olabilir gelir gider belgesi almamışsa uyanıklı edip eski tarihli bırakmak isteyebilir tutukluluk olabilr uzun süren hastalık olabilir.Müşteriyi tanıyan yakın çevresinden istihbari bilgi ile durumunu takip etmek lazım.Geçmiş olsun.