Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi dairesi yoklama memuru işletmeyi tehdit etme

Müdavim Üye
    <BLOCKQUOTE ="post restore">İyi iş yapan bir güzellik salonu 5 katlı , müşterilerin %95 i kredi kartı ile ödeme yapıyor ki zaten şuan çok doğal bir olgu ayrıca işyeri heray 10.000-20.000 Tl kdv ödüyor ayrıca geçici vergide 30.000-40.000 TL arasında
    Yoklama memurları geliyor ve satışları istiyor ve tek tük nakit işlem görünce fatura kesmeme cezası kesiyor buna işletmeci önemsemiyor ancak ayrıca işletme sahibine "Siz yalan söylüyorsunuz nakit bu kadar az olamaz bizi kızdırmayın bir hafta boyunca burada oturur işlerinize bakrız" diyorlar
    Memurun işletme sahibini bu şekilde tehdit etmeye hakkı var mı?
    İşletme sahibi dürüst olduğundan önemsemiyor ancak bu gibi davranışlar müşterilerini rahatsız edeceğinden korkuyor
    Bu tehdit için maliyeye şikayet dilekçesi versek memur hakkında soruşturma açılır mı?
    Saygılar </BLOCKQUOTE>

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Sn osmanertan,

Açıkcası yapılan her ne kadar yanlış olsa da bu zihniyet ülke genelinde bir çok VD olan bir zihniyettir.Şikayet edebilirsiniz tabii ki ama sonuç alma olasılığınız bence düşük ne yazık ki...
    Her özgürlüğün içinde bir tutsaklık gizlidir...

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya

Memur değil terörist sanki otursun ne olucak. Bütün yoklamacılar aynı genelde.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Hesaplarınıza, kitaplarınıza güveniyorsanız, arkanızda sağlam bir avukat varsa, Hukuken hakkınızı bence arayabilirsiniz. Tahminimce memurları işlerinden bile edebilirsiniz. Çünkü devlet memurlarınında uymak zorunda olduğu kurallar var. Öyle keyfi hareket edemezler

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

günaydın
    Memurların yoklamada böyle bir davranış biçimi olamaz O memurun işgüzarlığından kaynaklanan bir durumdur, mükellefinize söyleyin karşısında dik dursun gel otur desin hiç birşey yapmadan dönerler,
    İyi çalışmalar
    VehbiSucu-İst.

Kıdemli Üye
    benim işletmeme böle bi uygulama yapmak için gelse tutar kolundan atarım dışarı defterleri belgeleri incelemek istiyolarsa yazı gönderirler bizde yasal süresi içerisinde hazırlar veririz. Hesaplarınıza güveniyosanız gereken cevapları verin derim ben.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Gözden kaçan konuya dikkat çekmek eleştirmek istiyorum.
    Memur kızdırmayın oturur bakarız anlamında konuşuyor. Bu ülkede devlet işini benimseyerek, özveri ile yapacak birileri yok mu? İlla bir şeylere kızmak, bir şeylerden zarar görmek mi gerek. Kendim şahit olmadığım bir konu hakkında yorum yapıyorum fakat elde değil. İnceleyeceksin yasal zeminde elinde geleni yap ki, bu kudrete sahipler. Kişi yada firmaları rencide edici kelimeler ne gerek var.

Eğitim şart...

Ziyaretci
    oturmuşken güzelleştirin bari memuru,,,

Ziyaretci
    arkadaşlar bu memurları arslan yapan bizler degilmiyiz. vergi dairesi ile iyi gecinelim niye korkumuzmu var?emin olun üst kademelerde bu ego yok . yoklama memuruyada denetmenlerin yanında çalısan katipler nasıl havaları.. nerdeyse hayatları beleş . bu tavizi veren kim bizler.

Müdavim Üye
    Yanlı şöle bir durum var memurlar isterlerse hasılat tespiti için gelebiliyorlar.Başımıza geldi 3 gün hasılat tespiti için 2-3 saat müşterinin dükkanında beklediler..
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"