Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MÜŞTERİNİN ÇOCUĞUNA ALINAN HEDİYE

Müdavim Üye
    Nereden
    Istanboel, Turkey
    Firmanın çalıştığı iş yaptığı müşterisinin çocuğu oldu, firma, müşterinin çocuğuna bebek arabası almış bu gider yazılabilirmi? kdv si indirim konusu olurmu,?

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    iyi akşamlar,
    Kanunen kabul edilmeyen gider olur.
    KDV sinide indiremezsiniz.
    Daima bir bilen vardır..

Ziyaretci
    Yok artık . daha neler

Ziyaretci
    Firmaya ait bir gider olmayacağı için KKEG de olmaz bana göre. Şirketin bir ortağı ( diyelim çok ortaklı şirket )benim paramı niye harcadın derse ne cevap vereceğiz. KKEG şirket için yapılmış şirkete ait giderlerin vergi kanunları karşısında kabul edilmeyen kısmına denir. Ör. Vergi gecikme cezası ör. şirket arabasının ödediği trafik cezası. aksi takdirde şirket parasının başkasına haksız transferi söz konusu olur ki TTK gereği dava konusu dahi olabilir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Istanboel, Turkey
    Valla ister inanın ister inanmayın şirket iş yaptığı firmanın sahibi bile değiş, o firmada çalışan insan kaynakları müdürünün çocuğuna bu hediye yi almış.(enazından yeminler ediliyor aldık gerçekten diye)zaten bu faturanın bedeli şirket kartı ile ödenmemiş olsaydı bende es geçerdim ama şirketin banka kartı ile ödenmiş.... ne yapmam lazım ???Edited by: Aslıhan_

Kıdemli Üye
    kkeg atın
    İranlı bir şair diyor ki\"aşka uçarsan kanadın yanar\"bu söze cevaben HZ. MEVLANA diyor ki\"AŞK\'a uçmazsan kanat neye yarar?\"

Müdavim Üye
    arkadaşlar bazen sorduğunuz sorularla muhasebenin içine ediyorsunuz. böyle bir soru olabilirmi ya.gülmemek içten değil DD. girme kardeşim girme kendinide müşterinide sıkıntıya sokma.

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    fazla kafa yormu. rahat ol. kkeg yaz gitsin biraz pratik olalım

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    bana bugüne kadar, muh kayıtları TMS ye uygun değil diye ceza yiyen m.müş yada meslek mensubu gösterin onun elini sıkıp tebrik edeceğim hayatımda ilk kez muh kaydından ceza yedi diye. KKEG yaz arkadaşım.