Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TARHİYAT ÖNCESİ UZLAŞMA

  1. #1
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    04.Şubat.2009
    Nereden
    MUHASEBE
    Mesajlar
    305


    Merhaba arkadaşlar,kolaylar gelsin.bir sorum olacaktı.Yorum yaparsan sevinirim.Vergi incelemesi sonucu tutanak imzalandı.Belgesiz satış olarak 2.000.000 tl matrah farkı bulundu. Rapor yazılmasını bekliyorum.durum böyle iken tarhiyat öncesi uzlaşmada çıkacak 400.000 tl kdv aslında indirim yaparlarmı ? Araştırdığımda yapılmaz dendi.Ancak en uzlaşma yönetmeliğinde vergi resim harç ve bunlarla ilgili cezalar diye ibare var 2.maddede.siz nedersiniz,tecrübe eden meslektaşım varmı acaba?

  2. #2
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    04.Şubat.2009
    Nereden
    MUHASEBE
    Mesajlar
    305


    arkadaşlar fikri olan yok mu acep?

  3. #3
    Moderatör
    Üyelik tarihi
    01.Aralık.2007
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    9,140
    Genelde vergi aslında indirim yapmıyorlar. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

  4. #4
    VUK Ek 11. Maddesinde "Maliye Bakanlığı, vergi incelemesine dayanılarak tarh edilecek verilerle kesilecek cezalarda (359. Maddede yazılı fiillerle vergi ziyaina sebebiyet verilmesi halinde tarh edilecek vergi ve kesilecekceza ile bu fiillere iştirak edenlere kesilecek ceza hariç) Tarhiyat öncesi uzlaşma yapılmasına izin verilebilir" hükmü yer almaktadır. Ve yine aynı maddenin 4. fıkrasında da Tarhiyat öncesi uzlaşmaya ilişkin esas ve usullerin yönetmelikle belirtilecegi ifade edilmiştir.

    Edited by: sakdanadak

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •