Sayfa 3 Toplam 39 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KAMU GÖZETİM KURUMUNUN MUHTEMEL YOL HARİTASI

Müdavim Üye
    Sayın Fatih Gökçe özel mesaj kısmınız doldu Size mesaj gönderilemiyor Bilginiz olsun

Ziyaretci

Trakya bölgesinde denetim işi için pek beklenti içine girme. İstanbulda bir şirkete girmeye çalış.Büyük denetim şirketleri seni almasada belki smmm şirketlerine girebilirsin.<div>Çünkü tecrüben yok. Teorik bilgi herkeste var .YMM şirketleri çoğunlukla 30 yaş altı smmm 'leri alıyorlar.Ve de biri ayrılırken bir tanıdığını referans veriyor. İlana çıkmadan zaten boşalan kadro doluyor.4 büyük ise çok iyi yabancı dil bilgisi ve deyeni mezun gençleri alıyor. 30 Yaştan büyük olanları da alıyorlar fakat ortaklık verilerek alınıyorlar.Piyasada belli bir portföyü olduğu için alınıyorlar.Piyasa da tecrübesi fazla olan smmm 'ler bunlar teorik ve pratik bilgisi olan ve de çoğunlukla belli okul mezunları...</div>
    Edited by: stfrsm

Müdavim Üye
    Alıntı stfrsm Nickli Üyeden Alıntı

Trakya bölgesinde denetim işi için pek beklenti içine girme. İstanbulda bir şirkete girmeye çalış.Büyük denetim şirketleri seni almasada belki smmm şirketlerine girebilirsin.
    Çünkü tecrüben yok. Teorik bilgi herkeste var .YMM şirketleri çoğunlukla 30 yaş altı smmm 'leri alıyorlar.Ve de biri ayrılırken bir tanıdığını referans veriyor. İlana çıkmadan zaten boşalan kadro doluyor.4 büyük ise çok iyi yabancı dil bilgisi ve deyeni mezun gençleri alıyor. 30 Yaştan büyük olanları da alıyorlar fakat ortaklık verilerek alınıyorlar.Piyasada belli bir portföyü olduğu için alınıyorlar.Piyasa da tecrübesi fazla olan smmm 'ler bunlar teorik ve pratik bilgisi olan ve de çoğunlukla belli okul mezunları...

Lütfen bana söyler misiniz?15 yıllık yasal denetçi olacak meslektaşların kaçında denetim tecrübesi var da böyle bir yazı yazıyorsunuz.Benim en azından teorik bilgim sağlam ;tamam tecrübe önemli ama temel sağlam olmadan da üzerine kat çıkamazsınız.O süreç sadece SPK lisansı durumlarında geçerliydi şimdi yabancı firmalarında durumları değişecek.Öncelikle.Şunu iyi anlayalım.SPK denetiminde sadece 2 yıl Denetim tecrübesi isteniyordu.Şimdi ise 1 yıl da muhasebe tecrübesi istenmekte.Bu genç arkadaşlarımızın çoğu direkt denetim departmanında çalışmaya başladı ve muhasebe yılını nasıl saydıracaklar.SPK denetimini uluslararası denetimle bir tutmayın.O zaman SPK lisansı aranıyordu.Ve görüldü ki SPK lisansı pek de birşey ifade etmiyormuş.Biz TTK denetimini söylüyoruz.Şöyle bir anlam çıkıyor sizin dediklerinizden.Zaten SPK denetimi yapacak kişi ayrıca TTK 'ya giremeyeceğine göre .Yani zaten eleman lazım.Burda neyin tartışmasını yapıyoruz anlamıyorum.Bana ne SPK denetiminde ben Kobi-TFRS açısından bakıyorum.Bakın Kobi-TFRS denetimi SPK 'dan tamamem farklı olduğunu hemfikiriz sanırsam.Denetim firmasında çalışıp büroya geçen ve durumun ordakiyle hiçde aynı olmadığını söyleyen kişi biliyorum. Daha yeni Beyanname dolduruyor; buna ne derseniz acep.Kısacası sadece denetim firmasında olmakla da olmuyor muhasebeyi de iyi bileceksiniz.

Bir de yabancı dil olayına gelirsek melesef ki 2.nci mülakatlarda how are you ne var yu ? tarzı ingilizce mülakatı yaptığını benim Yüksek lisanstan arkadaştan biliyorum.Kendisi 4 büyüklerin 2.nci mülakatına katılmıştı.Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Ziyaretci

Kobi, denetimi ötelendi...<div>Onun için önümüzdeki dönemde çok da denetçiye gerek yok.Bu dönem şimdilik Yapacağınız şey beyanname doldurmaya devam edip yeni müşteriler bulmak olabilir.</div>

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    aynen stfrsm katipliğe devam...

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    fatih bey zaten gaziantep'deki denetim şirketleri istanbul menşelidir...
    dediğim gibi istisnalar hariç ymmlerin denetimindedir...

Müdavim Üye
    Alıntı timucinkurtaran Nickli Üyeden Alıntı
    aynen stfrsm katipliğe devam...
    Katiplik kalsa devam da o da kalmayacak.1-2 yıl için de mükellef muhasebemi kendim tutarım derse pek de şaşırmam.Budurum içindeyakın zamanda uygulamalar ve tebliğler yayınlanır diye tahmin ediyorum.Burdaki kastım ufak mükellefler.İşletme ve Serbest meslek ve belli büyüklükte olanlar.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    değerli meslektaşlar

eğitimlerde de sıkça söz edilen bağımsız denetimde denetçinin ulaşacağı kanaatin oluşmasında denetim esnasında mesleki yargı unsuru unutulmamalı ben şu anda bd şirketlerinin çalışanlarının seçerken bu unsuru gözardı etmeyeceğini düşünüyorum yıllar neticesinde oluşan mesleki yargı yetisi bizim sermayemizin temelini oluşturacak bilgilerinize arz ederim..........Edited by: Önder YAMAN
    SMMM Önder YAMAN

Müdavim Üye
    Bu arada şunu da söylemeyi unuttum.Yabancı denetim firmaları artık firmaya eleman alırken İ.İ.B.F mezunu askerliğini yapmış ve en az 1 yıl muhasebe deneyimi kişileri arıyorlar.Bu da yeni durumu kısaca anlatır sanırsam.Artık yaş şartı koymuyorlar.Sonuçta eleme yapacaklardır.Bu şartlarda olan arkadaş bulabilirler mi bilmem.Arkadaş İ.İ.B.F mezunu olacak ,askerliği yapacak ne hikmetse meslektaş olmadan 1 yıllık deneyimi olacak.Edited by: fatihgke

Ziyaretci

düz iibf mezunu tercih edilmez<div>işletme fakültesi mezunları özellikle ingilizce işletme bölümlerden alınıyor.</div><div></div>