Sayfa 11 Toplam 39 Sayfadan BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 110 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KAMU GÖZETİM KURUMUNUN MUHTEMEL YOL HARİTASI

https://www.tv.tobb.org.tr/TOBBPORTA...0AF1613A76E21v Şuan Gümrük ve ticaret bakanı canlı konuşuyor

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

ibrahimseçkiner 3 tane yazı yazmışsın birde benim yazdıklarıma bak ve hangi birliktelikten bahsediyorsun sen benmi göremiyorum ve bak bakalım yönetmelik yayınlansın eğer yayınlayabilirlerse o zaman SPK ve TTK denetimi gibi ayrımlar ve muafiyetlerin istenmesi tekrar ortaya çıksın o zaman aynı şeyi diyebilecekmisiniz,benim hiç bir ayrım olmadan birliktelik gösterelim demelerime bazı arkadaşların yazılarını ve cevapları biraz geriye yani 2,3 ay geriye git ve oku sayın meslektaşım ve birde karşındaki adamı tanı ve yazılarına bak ondan sonra eleştir,şimdi bunu bile yazmaya değmezdi ama neyse yazdık bir kere,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

benim işim burda germek değil birlikteliği sağlamak ama tabi anlayana ve onun için yazdıklarımı ters taraftan bakarak yorumlama ve ne demek istendiğinide iyi anla ve sana tavsiyem,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı

ibrahimseçkiner 3 tane yazı yazmışsın birde benim yazdıklarıma bak ve hangi birliktelikten bahsediyorsun sen benmi göremiyorum ve bak bakalım yönetmelik yayınlansın eğer yayınlayabilirlerse o zaman SPK ve TTK denetimi gibi ayrımlar ve muafiyetlerin istenmesi tekrar ortaya çıksın o zaman aynı şeyi diyebilecekmisiniz,benim hiç bir ayrım olmadan birliktelik gösterelim demelerime bazı arkadaşların yazılarını ve cevapları biraz geriye yani 2,3 ay geriye git ve oku sayın meslektaşım ve birde karşındaki adamı tanı ve yazılarına bak ondan sonra eleştir,şimdi bunu bile yazmaya değmezdi ama neyse yazdık bir kere,kolay gelsin.
    <div></div><div>Sevgili dostum 3 tane yazı yazmışım ne yazmışım iyice bak, sen onlarca yazmışsın bir de ona bak. Benim demek istediğim modaratör isen iyi yap ortamı germe.</div><div>Terene kelimen hiç yakışmayan bir kelime. Seni bir daha düşünüp te sözlerini öyle ifade etmeye davet ediyorum. Sevgileri ve saygılarımı yine sunuyorum. Form konusunu da dar çerçevede kitleme</div><div></div>

Müdavim Üye

Değerli Meslektaşlarım<div></div><div>Lütfen birbirimizle tartışmayalım. Birbirimizle tartışmalar sonuç getirmiyor</div><div>Spk ttk gibi ayrımlardan öte bir tehlike ile karşı karşıyayız</div><div>YMMler ek kanun maddesi ile 5 günlük sağladıkları muafiyet peşine düştüler</div><div>Şimdi bunu KGK ile yaptırmaya çalışıyorlar</div><div></div><div>Tehlike 1- YMMler SMMMlerden mutlaka bir ayrım istiyorlar</div><div>2-Denetimin tam tasdik gibi tek kişi ile yapılmasını talep ediyorlar</div><div></div><div>Bunu da geçen hafta KGKya sundular</div><div></div><div>Değerlendirelecektir cevabını aldılar </div><div></div><div>Şimdi eğer böyle bir tablo yönetmelikte çıkarsa burada tartışmalar boşuna demektir.</div><div></div><div>Yönetmelik çıktıktan sonra da değiştirmek zordur</div><div>Bilginize Saygılar</div>

Müdavim Üye

Son bir bilgi vereyim arkadaşlar ymmler işi bitirdi diye telefonlar mesajlar geliyor<div>Biz odalarımızı kgkyı arayacağımıza birbirimizle tartışıyoruz</div><div>Hepimize Allah akıl ihsan eylesin Yarabbim</div>

Müdavim Üye
    Arkadaşlar bu SM-SMMM olayının herzaman koz olarak kullanılabileceğini yazmıştık.Biz SM arkadaşlara SMMM olmasın mı diyoruz tabi ki hayır.Alsın lisansını SMMM olsun.Bu olayların da bir kısmı bertaraf etmiş olurduk.Sadece YMM ler mi bunu koz olarak kullanıyorlardı.Daha başta KGK da bu sınav olayında bunu koz olarak kullanmıştı.Peki biz anlatabildik mi?Hayır.İnsanlarımız aklıram bellek çalışıyor (anlık) Ne zaman rom ( kalıcı) bellek çalışmaya bşlayacaklar o zaman bu meslek değer kazanacak.Anlık ve kısa vadeli düşüncelerin günümüzde hiçbir değerinin olmadığını şuandaki gibi yaşayarak görüyoruz.Zaten bu zihniyetle denetim olacağını söylemek mantıksız olurdu.Aslında baştakiler bıraksa Meslektaşlar kendilerini güncelleyecekler.Ama kendileri MÖ zihniyete sahip olduklarından bataklık gibi dibe çekiyorlar bizi.Hep öteleme" daha çok var,bize uğramaz,biz biliyoruz sınava gerek yok gibi boş sözler" Eğer ki gerçekçi olup da kimseyi kandırmasalardı şuan bu tartışmalarda olmazdı.

Kapı gibi Standartlar var ama halen kandırma peşindeler.
    Ha şunu da belirteyim.Kamu denetçileri için ayrı bir uzmanlık gerekiyor onun da Dünya'da
    tek geçerli belgesini tide veriyor
    .
    CGAP Sertifika programı (Sertifikalı Kamu Denetçisi - Certified Government Auditing Professional)
    Bu arkadaşlar biliyoruz derse alır sertifikasını (tabi ki yok)

İşte böyle zihniyete sahip insanlarla beraber çalışma peşindeyiz.

Eğerki SPK'yı Kamu denetimine alabilirlerse deben Ülkede(Denetim) bu işin zaten olabileceğini düşünmüyorum.Yüzlerce yıllıkkamu kelimesininanlamımı değişmiş.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Sayın Şahin71 kardeşim ben KGK aradım toplatıdalar deyip bilgi vermiyorlar. Farklı bir yol izlenmeli. Ama nasıl bunun gerçekleşebileceğini konuşmamız lazım.

Müdavim Üye

Sayın Sabri üstadım <div>Çabanız için kendi adıma teşekkür ederim</div><div>Benim aklıma gelen Fiilen denetim yapan meslektaşlar ya da standartları iyi bilen arkadaşlar bir metin hazırlasın</div><div>Bence vurgulanacak noktalar</div><div>1- 3568 dedenetimde Ymm-SMMM ayrımı bulunmamaktadır. Yeni yönetmelikte tüm konularda ( eğitim staj muafiyet sob ) en ufak ayrımyagı süreci doğracaktır.</div><div>2-Uluslararası Denetim Standartlarında denetim kurumsaldır </div><div>Kurumsallığı zedeleyici tam tasdikte olduğu gibi bir denetim yapılamaz.</div><div></div><div></div><div>Saygılar</div>

Müdavim Üye

Oluşturulacak metni kgk ve odalara gönderelim lütfen katkıda bulunun