Sayfa 1 Toplam 39 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KAMU GÖZETİM KURUMUNUN MUHTEMEL YOL HARİTASI

Kamu Gözetim Kurumunun Muhtemel yol haritası
    [PDF]
    78/660/EEC ve 83/349ÆEC sayılı Konsey Direktifleriııi değiştiren ve

www.tmud.org.tr/doc/</span><wbr></span>KomisyonKarari.pdf</font></span>

İbrahim bey;

Komisyon kararı taslağı açıklıyor...
    CPA, MA, IACML, IAIL

Ziyaretci

Ne zaman?

Ziyaretci
    Denetim ve TFRS erteleneceğine göre acele etmesine gerek yok. 2013 yılı içinde olur.

Müdavim Üye
    Sayın Meslektaşlarım ben anlayamadım yani şimdi kişiye özel muafiyet var mı yok mu? Bizim eksik olan dersleri alacak mıyız almayacak mıyız? Ayrıca SPK sınavlarını burdan saydırabilecek miyiz bu da açık değil ?
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Ziyaretci

Son 2 sınavda Spk lisansını alırsan muaf olacaksın. Spk lisansını alamazsan 2013 yılında kamu gözetimin yapacağı sınavlarda ders saydırma yapacaklarını sanmıyorum.Baştan sınavlara gireceksin,gibi duruyor.<div></div>Tabi burda 2013 yılında kimler sınavlara girebilecek.Önemli olan bir konu bir diğeride 5.000 tl gibi bir eğitim paketiyle birliktemi sınav koşulu getirilecek yoksa spk nın yaptığı gibi sadece sınavlamı<div>konusu önem kazanıyor.</div>

Edited by: stfrsm

Müdavim Üye

Benim düşünceme göreönemli olan konu içeriğidir o konuları gördüyseniz muafsınızdır.Hatta Lisansta bile görseniz farketmezmuaf olabilirsiniz (sınav konuları)bu açık ve net.Yani AB 8.nci direktif sınav konularının birebir aynısı.Şu anlam çıkıyor100 tane lisans sahibi olsambile içerik uymadıktan sonra pek birşey ifade etmiyor.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Sınav olayını sonra açıklanır önemli olan ana hat bana göre o da kesinleşmiş gibi görünüyor.Kalite güvence olayı 3 yılda bir.

Ziyaretci

Kamu gözetim spk lisansı olanlara konularına dadenklik sağlayarak muaf olacaklarını zaten deklare etti.Bir sınav olup olmayacağı konusu; kamu gözetim kurumu sınav yapacak.Fakat geçiçi olarak 15 yıl üstü kıdemi olanlara daha basit bir sınavla ve de 5.000 tl ücret alarak bu lisansları vermeyi planladı .Verilen tepkiler üzerine geri çekti.Tekrar yayınladığında geri adım atıp atmadığını hepbirlikte göreceğiz.

Edited by: stfrsm

Müdavim Üye
    Ordaki nüans 15 yıl bu işi yapanlar açısından gibi.(SMM) ruhsatı olmayıp denetim yapanlar olsa gerek.Diğer hallerde sınav var sanırsam.Yani SMM ruhsatı olmanız ve ordaki sınav konularını kapsamamız gerekiyor; gördüklerimizden muaf olucaz bu kadar açık ve net.SPK lisanslarında da hangi konular varsa onlardan muaf olursunuz gibi bir anlam çıkıyor sanırsam.Göz ucuyla baktım şimdi hepsi okuyucam.Tabi ki benim düşüncem. Edited by: fatihgke