Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gecikme cezam silinirmi?

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    Arkadaşlar 2007/4.Dönem Kur.Gecici vergim Kurumlar vergimden yüksek çıktı ve kurumlar beyannamemde iade Gözüken 2000 TL. 2008/1.dön. gecici vergimden Mahsup talep ettim. Mahsup talebim kabul edilmedi ve bugüne dek faiz işletildi. Mücadelem devam etti
    Buna göre mahsup talebime ilişkin 2007 defterim belgelerim daha yeni 3 gün önce incelendi ve hesap ve kayıtlarımın doğru olduğu İnceleme tutatnağına geçti ve tutanak tarafıma verildi.
    Şimdi vergi aslına ilişkin mahsup işlemim başvurumla gerçekleşecek, peki 2008/1.gecici verginin ödenmeyen kısmı için uygulanan GECİKME ZAMMI da silinecekmi ?
    saygıyla

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    2007 den fazla ödenen vergimi 2008/1.dön. mahsup istediğime göre, bu gerçekleşmemiş ise ne kadar süre faiz işler?
    saygıyla

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    2007/4.dönem geçici verginiz kurumlar vergisinden fazla çıktı ise...ve ödendi isekurumlar vergisi beyannamemizde iade çıkacaktır..bu iade çıkan vergiyi ister nakit isterseniz istediğiniz vergiye mahsup etme imkanınız vardır....öncelikle vergi borcunuza mahsup isteyebilirsiniz...

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    ANLIYORUM AMA KONU O DEĞİL. bu mahsup hakkımı kullandım (2008/1.dön.gecici vergiyi eksik ödedim. gerisini mahsup istedim) ama mahsup kabul olmayınca 2008/1. gec.verg. şimdiye dek faiz işletildi !!!! ama defterlerim incelendi ve inceleme raporu 3 gün önce aldım. şimdi gözüken iade rakamımı mahsup isteyeceğim. ancak MAHSUBUMUN KABUL OLMADIĞI için gelen Gecikme Faizini de SİLDİREBİLİRMİYİM ?
    saygıyla

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    2008 de MAHSUBUMUN KABUL OLMADIĞI için gelen Gecikme Faizini de SİLDİREBİLİRMİYİM ?
    saygıyla

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    yokmu cvp
    saygıyla

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe
    fikri olan varmı?
    saygıyla

Ziyaretci
    Mahsup talebiniz geçerlidir onun için alınmış gecikme zammı varsa iade edilmesi gerekir.