Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-Bildirge İşten çıkış

Yeni Üye
    Bir firmamızda işçimizin çıkışı yapılırken 10 günlük süre içinde olduğundan direk hizmet prim bildirgesiyle çıkışı verilmiş ayrıca işten çıkış bildirgesi verilmemiştir. Şimdi ise işkur sisteminde gözükmediğinden çıkış yapılan işçi mağdur olmuştur. SGK da çalışanlar bile fikir ayrılığına düştü. Biri diyor inceleme başlatılcak işten çıkış bildirgesi verilmesi zorunlu biri de 10 günlük süre içinde ebildiregeyle çıkış verilebilir. hangisi doğrudur yardımlarınız için teşekkürler..

Ziyaretci
    Alıntı aybike2510 Nickli Üyeden Alıntı
    Bir firmamızda işçimizin çıkışı yapılırken 10 günlük süre içinde olduğundan direk hizmet prim bildirgesiyle çıkışı verilmiş ayrıca işten çıkış bildirgesi verilmemiştir. Şimdi ise işkur sisteminde gözükmediğinden çıkış yapılan işçi mağdur olmuştur. SGK da çalışanlar bile fikir ayrılığına düştü. Biri diyor inceleme başlatılcak işten çıkış bildirgesi verilmesi zorunlu biri de 10 günlük süre içinde ebildiregeyle çıkış verilebilir. hangisi doğrudur yardımlarınız için teşekkürler..
    Önceden hizmet bildirgesinde işçi çıkışı bildirildiğinde ,işten ayrılış bildirgesi düzenlenmesi unutulması vs. durumlarında hizmet bild.geçerli sayılarak ceza kesilmiyordu, fakat sgk yaptığı düzenleme ile işten ayrılış bild.verilmesi zorunlu hale getirildi, incelemeye istinaden + ipc kesilerek durum çözülecektir.

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    aphb nde çıkış verildiğinde , işten ayrılma bildirgesi verilme zorunluluğu yoktu.. ancak bu kaldırıldı

işten ayrılmayı 10 gün içinde vermediğinizden 940,50 ( ilgili dönemin asgari ücreti ) X 0,10 = 94,05 ipc .. bunuda tebliğ tarihinden itibaren 15 gün süre içinde öderseniz 1/4 ü affoluyor 70,54 tl ödendiğinde kapanıyor

ayrıca işten ayrılmayı değil, işe girişi geç verince sgk ilgili işyerine tutanak tutmaya gidiyor

Üye
    Nereden
    iSTANBUL

Merhaba,<div>17/9 tarihinde bir çalışanımızın şirket ile ilişiği kesilmiştir.</div><div>henuz bordrosunu düzenlemedim. </div><div>10 gün de bildirim süresi var. hakedişlerini hemen hesaplayıp bildirgeyi vermemiz mi gerekiyor?</div><div>diğer bir konu SGK ya e bildirge dışında herhangi bir ek evrak götürmeyeceğiz değil mi?</div><div>emin olmak istedim.</div><div>teşekkürler.</div><div></div>

Ziyaretci

[QUOTE=zehra_g]

Merhaba,<div>17/9 tarihinde bir çalışanımızın şirket ile ilişiği kesilmiştir.</div><div>henuz bordrosunu düzenlemedim. </div><div>10 gün de bildirim süresi var. hakedişlerini hemen hesaplayıp bildirgeyi vermemiz mi gerekiyor?</div><div>diğer bir konu SGK ya e bildirge dışında herhangi bir ek evrak götürmeyeceğiz değil mi?</div><div>emin olmak istedim.</div><div>teşekkürler.</div><div></div>[/QUOTE<div></div>17 günlük bordrosunu düzenleyip işten ayrılma bildirgesini verinizi. önümüzdeki ayda ise normal bildirgesini veriniz.

Üye
    Nereden
    iSTANBUL

Anladım teşekkür ederim.