Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UFRS- Buyrun buradan yakın !!!

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla

Herkese iyi çalışmalar diliyorum,
    01.01.2013 tarihinden itibaren UFRS uygulanıp uygulanmayacağı hakkında benim anladığım gibi görüş bildiren bir Üstadımız var. https://www.muhasebetr.com/yazarlarimiz/ekremoncu/047/
    makale diğer görüşlerin aksine 2013'te tekdüzen hesap planına devam edileceğini belirtiyor. Hayırısı bakalım.
    Onlar(Atatürkçüler), memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Üye
    Nereden
    konya
    Sonuç olarak, </font>Türkiye Muhasebe Standartları
    uyarınca defter tutulacağı düzenlemesini kanun koyucu öngörmüş olsa idi,
    6335 sayılı Kanunla yukarıda ele aldığımız değişikliklere gidilmemiş olurdu.
    Nitekim, 6335 sayılı değişiklik öncesi 6102 sayılı Kanunla defterlerin
    tutulmasında TMS uygulaması öngörülmüştü v</span>e bu düzenleme yürürlüğe girmeden
    değiştirilmiş oldu. 6335 sayılı Kanunun gerekçesinde yukarıda ele aldığımız
    üzere konu açıkça dile getirilmiştir. Her ne kadar yazılan yazılarda aksi
    yönde görüşler dile getirilmiş olsa da, 1 Ocak 2013'ten itibaren defterler
    Türkiye Muhasebe Standartları uyarınca değil, Tek Düzen Hesap Planı v</span>e V</span>UK
    uyarınca tutulmaya dev</span>am edilecektir</font>. Aksi yöndeki görüşler, kanun koyucunun
    hem kanunda yapmış olduğu değişiklikleri, hem de gerekçelerde yapmış olduğu
    açıklamaları görmezden gelerek yapılan değişikliklerin tam aksini dile
    getirmek olur. Yeni TTK ile TMS'ye yapılan atıfları finansal tabloların
    hazırlanması bakımından algılamak gerekir. Bu durum 88'inci maddede yapılan
    değişiklikten de açıkça anlaşılabilir.</span>
    </font></font>

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    İdare henüz piyasayı ufrs tfrs ye göre yazılıp denetlenemez diyemi kabul ediyor arkadaşlar o nedenlemi erteliyor mahalli seçimler var o nedenlemi ne dersiniz.

Müdavim Üye
    Öyle kanun çıkarmakla akşamdan sabaha sistem değişmiyor. Çıkarırsın kanunu ama alt yapıyı oluşturmazsan iş gelir bir yerde kitlenir. Ufrs uygulansa kim uygulayacak kime uygulanacak bu kadar belirsizliğin olduğu yerde eski tas eski hamam aynen devam

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Gerçekten arkadaşlar çıkan kanunlar tık diye yerine oturmuyor.Çok ve çok geç haraketle yasalar yapıyoruz çok ilkel çalışıyoruz.Kanunlar kararnameler müdürlüğündeki eski tecrübeli arkadaşlardan nedense yararlanmıyoruz sanki ben yaptım oldu modundayız.10 yılda hazırlanan güzel bir çalışma olan ttknin 55 maddesi seçmenlerin siyasilere baskısı sonunda kaldırıldı yasa kuşa döndü birbirini etkileyen maddleri var bütünlüğü bozuldu uygulamada sıkıntılar olacak.Borçlar kanunu değişti bankalar yeni sözleşmeler imzalatıyor insanlar kefil bulamıyor çünkü eşlerinde imzası lazım eşler de kolay kolay krediye imza atmaz arkadaşlıklarda bozulacak bunuda düzelteceğiz diyorlar meclis açılınca.Denetim işi kanunu olmayan hatta khk listesindede adı olmayan bir kurul sözde khk ile kuruldu korkarım danıştay iptal edecek benzerlerini iptal etti idare 6 ay içinde yenisini yapmak zorunda meclise getirmek zorunda.Zaman kazanmak için yaptık diyorlar ama aksine zaman kaybına sebep oldular .Mahalli seçimler var seçmen üzecek bir çalışma olmaz denetim işide uzayacak veya ilk etapta yüksek cirolular yapılacak onlar zaten iç ve ymm denetimini yaptırıyorlar.İdare tecrübeli memurlardan faydalanmalı arkadaşlar iş bilmeyen insanları sırf bizden diye çalıştırmakta ısrar etmemeli.Kolay gelsin. Edited by: hasan er

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla
    aynen katılıyorum.
    Onlar(Atatürkçüler), memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Üye

Tek Düzeni öğrendikde UFRS TFRS eksikti. 2013 yeni sisteme geçilse bile herkes kendi bildiğini okuyacak nede olsa herkesin korkusu MALİYE....

Müdavim Üye
    sağol kullanmıyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Aslında odaların yıllık 120 saatlik kurslarına katılmayanlar mesleği o dönem için yapamayacaktı nedense kursları başlatamadılar.Şu an denetim kursları var ufrs tfrs daha önceden oldu ama saat olarak 120 tamamlanamadı.Turmob tarafından hazırlanan ancak maliye bakanlığında imza için bekleyen yönetmeliklerin içinde olduğunu sandığım bu yönetmelik çıkarsa daha çok ders çalışacağız arkadaşlar.Meslek güncel olmak zorunda
    bilgi bankamız zenginleşecek.İyi çalışmalar.

Ziyaretci
    ben uygulayacaklar diye iki kitap aldım bu nasıl iş