Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LTD. KAR DAĞITIMI ?

  1. #1
    Üye
    Üyelik tarihi
    09.Haziran.2011
    Mesajlar
    98
    Merhaba Arkadaşlar

    Limited Şirket ortakları 2011 yılına ait karın bu ay içinde kar dağıtımının yapılmasını istediler.

    -Kar Dağıtımının bu ay yapılmasında bir sakınca var mı?

    -Kar Dağıtım Kararı Nasıl olmalı? Noter tastiki gerekli mi?

    -Nelere dikkat etmemiz gerek?

  2. #2
    Üye
    Üyelik tarihi
    09.Haziran.2011
    Mesajlar
    98
    yardımınız gerekli arkadaşlar

  3. #3
    Moderatör
    Üyelik tarihi
    01.Aralık.2007
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    9,140
    - sakıncası yok <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    - noter tasdiki zorunlu değil

  4. #4
    Üye
    Üyelik tarihi
    09.Haziran.2011
    Mesajlar
    98
    tşk.ederim arkadaşım
    daha önce alınan bir karar örneği elinizde var mı?

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik tarihi
    25.Nisan.2012
    Mesajlar
    14
    % 15 stopajı unutmamak lazım.

  6. #6
    Üye
    Üyelik tarihi
    09.Haziran.2011
    Mesajlar
    98
    evet stopaj %15
    sanırım tescil gerekmediği için bir karar örneği bulmakta zor gibi.

  7. #7
    Moderatör
    Üyelik tarihi
    01.Aralık.2007
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    9,140
    Şirket ortakları ….. yılı karının dağıtılmasına karar vermiştir. … gibi basit bir karar alabilirsiniz. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

  8. #8
    Üye
    Üyelik tarihi
    09.Haziran.2011
    Mesajlar
    98
    böyle bir karar aldım olduğu kadar artık

    Ortaklar şirket merkezinde 20/08/2012 tarihinde toplanarak aşağıdaki kararları almışlardır.

    1-Şirketin ………. TL yasal yedek akçenin 2011 karından ayrılmasına ,

    2- Geçmiş yıl karlarında bulunan 2011 yılına ait .........TL vergi sonrası karın tamamının ortaklara payları nispetlerinde nakden dağıtılmasına oybirliği ile karar verilmiştir.


  9. #9
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    08.Temmuz.2009
    Nereden
    İZMİR
    Mesajlar
    641
    2. madde tamam. ama 1.maddeye gerek yok. yedek ayrımı zaten ana sözleşme ve ttk ile zorunlu.
    OSMAN UYAR SMMM
    osmanuyar2003@gmail.com

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •