Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özel Hastane Muhasebesi

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar merhaba,
    Sağlık sektöründe ilk kez çalışacağım. Yeni açılacak olan özel bir hastane ile anlaştım fakat bu konuda tecrübem yok. Doktor ve diğer çalışanların sigortalılıkve ücretdurumları, sözleşmeler, muhasebe hesap planı, ilgili kayıtlar, sgk ile ilişkiler vs.kısacası özel hastane ile ilgili özellik arzeden durumlar hakkında bilgi almak istiyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaş ve büyüklerimden yardım alırsam çok memnun olurum.
    Herkese iyi çalışmalar. Saygılar..

Müdavim Üye cemo22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın Bilge.Deniz;

Çok ayrıntılı, sektörel deneyim ve bilgi gerektiren bir konu. Çok fazla hassas , teferruatlı ve dikkat edilmesi gereken konu var. Nasılki yıllara sari inşaat ve onarım işleri veya özel eğitim kurumlarının saydığınız konularda birçok hassas ve ince noktaları var işte özel sağlık kurumlarınında işlemleri özellik arz ediyor

.Bu sebeple başlıklardan ziyade birebir sıkıntılarınızı paylaşırsanız elimizden geldiğince katkı vermeye, karşılıklı paylaşımlarda bulunmaya çalışırız.

(Ayaktan teşhs ve tedavi hizmeti verenlerle yatarak hasta kabul edenlerin bile işlemlerinde farklılık mevcuttur)
    .

Ziyaretci
    benimde bilgiye ihtiyacım büyük bir hastane muhasebesine bakacağım ama hiç bilgim yardımcı olacak arkadaş varsa özel hastane mükellefi olan üstad varsa sevnirim

Kıdemli Üye

çok kısa bir giriş yapabiliriz cemo22 nin dediği gibi tek tek anlatılması zor;
    mesala işçi ücretleri ve ilk madde malz. gideri740 nl hesaplarda takip edilir.
    doktor ücretleri de 740, genelde drlerden hizmet ftsı alınır %8 kdvli 9/10 tevkifatlı. bu drlerde göstermelik 30 günsig.lı gösterilir.
    röntgencilerin tehlike sınıfı farklıdır dikkat ediniz.
    150de takip edilenler, ilaç vb. alımlardır 740da giderleştirilirler.
    tek tek sormanızda fayda var çok da zor değildir. kolay gelsin

Müdavim Üye
    Allah kolaylık versin. ben cesaret edemezdim.

Yeni Üye
    Bu konuda banada detaylı bilgi lazım.
    Doktor ve diğer çalışanların sigortalılık ve ücret durumları, sözleşmeler, muhasebe hesap planı, ilgili kayıtlar, sgk ile ilişkiler vs. kısacası özel hastane ile ilgili özellik arzeden durumlar hakkında bilgi almak istiyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaş ve büyüklerimden yardım alırsam çok memnun olurum.

Kıdemli Üye
    drlardan alınacak olan ftnın kdvsi daha önce %8 olarak uygulanıyordu. işgücü temin hizmeti kapsamında değerlendirildiğinden artık %18 9/10 tevkftlı değerlendirilmesi gerekiyor

Yeni Üye
    Sgk lı bir hasta hastanede muayene olduğunda
    Faturalama işlemi nasıl oluyor.
    SGK ile kesilen fatura üzerinden nasıl işlem yapılıyor.
    ozgurcoban07 teşekkür ederim.

Yeni Üye
    tıp merkezi ya da özel hastanelerde doktor hakkedişleri ve faturalama mantığı konusunda bilgi verecek olan var mı ?

faturalama, kurumdan ve hastadan hakediş ??
    ...........................

Yeni Üye
    .
    ...........................