Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tevkifat bakım onarım hizmetleri

Yeni Üye
    Motorlu araç bakım ve onarım hizmeti konusunda belediye ve sulama birliği başkanlığına kesilen faturalarda tevkifat uygulanacak mı?

Kıdemli Üye
    117 nolu tebliği inceleyiniz.

Yeni Üye

sağolun biliyorum tebliği okudum yalnız belediyelerin teşkil ettikleri birlikler denmiş orda sulama birliklerine de tevkifatlı fatura kesilmesi gerektiğini düşünüyorum..

Ziyaretci
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">3.2.3. MAKİNE, TEÇHİZAT, DEMİRBAŞ VE TAŞITLARA AİT TADİL, BAKIM VE ONARIM HİZMETLERİ<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">3.2.3.1. Tevkifat Uygulayacak Alıcılar ve Tevkifat Oranı[/B]
    Tebliğin (3.1.2/b) ayırımında sayılanlara karşı ifa edilen makine, teçhizat, demirbaş ve taşıtlara ait tadil, bakım ve onarım hizmetlerinde alıcılar tarafından (5/10) oranında KDV tevkifatı uygulanacaktır.
    Saydığınız kurum 5018 cetvelde yer aldığından yapılan makine bakım onarımı için 5/10 oranında tevkifatlı fatura kesilecektir. Sınır 1.000 tl dir.

Yeni Üye
    belediyeler hakkında tevkifat konusu https://mts.miargem.org.tr/?mod=duyuru&amp;d=15teşekkür ederim..

Müdavim Üye
    Fatura içeriğinde sadece mal teslimi yazsak yine de tevkifat uygulanır mı?

Örneğin BELEDİYEYE ait bir yerin KAPI VE PENCERE verdik.
    Yapım işi değilde sadece malzeme teslimi yazsak yine de tevkifat uygulamasına girer mi?

Üye
    Sayın sector7,
    Motorlu araç bakım ve onarım hizmeti konusunda bakımın içinde sadece işçilik değil malzeöede olsa tevkifatlı fatura kesilir.
    Siz sadece mal teslim ediyorsanız tevkifat yoktur.
    İyi çalışmalar.