Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş Kazası Girişi

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    slm arkadaşlar.

1-)çalışanlarımızdan biri iş kazası geçirdi. elektronik ortamdan 3 gün içerisinde sgk ya girişini yaptım. daha sonra kişi 20 gün kadar rapor almış. bu bildirimini de normal vizite girişi bölümünden mi yapmamız gerekiyor?

2-)DUYURU!!
    E-Ödenek Sisteminden Online Olarak Girişi Yapılan Tüm Raporların(Elektronik Raporların) İşveren Bildirimleri;
    "Elektronik Rapor İşlemleri" Menüsünden Yapılmalıdır.

vizite giriş bölümünde böyle bir uyarı var yeni gördüm. "Elektronik Rapor İşlemleri" den derken ne kastediyor.bu konularda bilgi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Müdavim Üye
    Nereden
    SİVAS
    Alıntı madmangs Nickli Üyeden Alıntı
    slm arkadaşlar.

1-)çalışanlarımızdan biri iş kazası geçirdi. elektronik ortamdan 3 gün içerisinde sgk ya girişini yaptım. daha sonra kişi 20 gün kadar rapor almış. bu bildirimini de normal vizite girişi bölümünden mi yapmamız gerekiyor?

2-)DUYURU!!
    E-Ödenek Sisteminden Online Olarak Girişi Yapılan Tüm Raporların(Elektronik Raporların) İşveren Bildirimleri;
    "Elektronik Rapor İşlemleri" Menüsünden Yapılmalıdır.

vizite giriş bölümünde böyle bir uyarı var yeni gördüm. "Elektronik Rapor İşlemleri" den derken ne kastediyor.bu konularda bilgi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    öncelikle geçmiş olsun;
    vizite giriş sisteminden elektronik rapor işlemleri menüsünden personelin t.c. kimlik numarasına arama yaptırınız. eğer ki personelin rapor bilgisi bulunamaz ise demekki raporun alındığı hastane henüz elektronik rapor işlemine henüz geçmemiş demektir. şu an da temmuz ayından itibaren bu işleme geçildiği için her hastane de bu işlem oturmuş değil. bu durumda sizde çalışmadığına dair bildirim işlemleri menüsünden rapor bitiş tarihinden itibaren 5 gün içinde girmeniz gerekecektir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    aynen vizite giriş bölümünden İŞ KAZASI ve MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM İŞLEMLERİ modülünden bildirim yapabilirsiniz...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    "İŞ KAZASI ve MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM İŞLEMLERİ"
    •İş Kazasi Bildirim Girişi
    •İş Kazasi Bildirim Görüntüleme / Güncelleme
    •Meslek Hastalığı Bildirim Girişi
    •Meslek Hastalığı Bildirim Görüntüleme / Güncelleme
    bahsetmiş olduğunuz modülde 1. sıradaki sgk ya bildirimini yaptım. 2. ise sgk ya bildirmiş olduğumuz bildirimi güncelleme diye biliyorum. 3 ve 4 meslek hastalı ile alakamız yok.
    benim düşüncem ise yanlışsa düzeltirseniz sevinirim. sgk ya bildirimini gerçekleştirdim. iş kazasının devamından kaynaklanan raporda ise atıyorum 20 gün bunun bildirimini de "Çalışılmadığına Dair Bildirim İşlemleri" den yapmamız gerekiyor diye biliyorum. yanlış bilgim varsa düzeltirseniz sevinirim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    KONYA
    herhangi bir yanlışınız yok . 20 günlük raporu çalışamadığına dair bildirim girişi ekranından yapacaksınız kolay gelsin
    enteresan

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    ilginiz için teşekkürler herkese.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    sürekli değişen bir sgk sistemimiz olduğu için normal bazen karışıklıkların olması..herkeze birbirine yardımcı oluyor çok güzel bir forum...herkeze iyi çalışmalar

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar yanlış anlamadıysam önce elektronik rapor bölümünden TC kimlik nodan kontrol ediyoruz.Orda yoksa çalışılmadığına dair bildirim girişinden yapıyoruz. Peki raporu elektronik rapordan kontrol etmeyi unutup çalışılmadığına dair girişten girdiysek bir cezası olur mu?

Kıdemli Üye
    Bir sorum daha olacak.Doğum raporu almış birinin raporu nasıl girilecek. Çalışılmadığına dair bildirim girişinden mi? Elektronik rapordan deniyorum. Mesela rapor 03.08.2012 de başlıyor.Karşılığına 31.08.2012 çalışmamıştır yazıyorum.Sistem şöyle uyarı veriyor:
    <LI style="PADDING-BOTTOM: 2px; PADDING-TOP: 2px">Sistem belirtilen Kimlik kaydi bulunamadi. no yu bulamadı! </LI>
    Nasıl giriş yapacağım?

Kıdemli Üye
    cevap verecek kimse yok mu?