Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞGÜCÜ HİZMET TEVKİFATI HK.

Üye
    Nereden
    MUHASEBECİ
    ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN ;
    FİRMAMIZ BİR BAŞKA FİRMANIN İŞGÜCÜ HİZMET TEMİNİNDE BULUNACAK FAKAT BU İŞCİLERİN SEVKİ , İDARESİ , ÇALIŞMA KOŞULLARI BİZİM FİRMAMIZA AİTTİR. BUNA GÖRE 117 NOLU KDV TEBLİĞİNE GÖRE TEVKİFATLI FATURA KESECEKMİYİZ.
    LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Bu durumda tevkifat olmayacaktır. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Kıdemli Üye
    Bu tür hizmetler, esas itibariyle, temin edilen elemanların, hizmeti alan işletmenin bilfiil sevk, idare ve kontrolü altında çalıştırılabilmesinin mümkün bulunduğu durumlarda tevkifat kapsamına girmektedir.
    bjk14

Üye
    Nereden
    MUHASEBECİ
    ARKADAŞLAR GERÇEKTEN KAFAM KARIŞTI .21/06/2012 63 NOLU KDV SİRKUSUNDE DİYORK
    DOLAYISIYLA İŞĞÜCÜ TEMİN HİZMETİNİN VARLIĞININ TESPİTİNDE; HİZMETİN İFASINDA KULLANILAN ELEMANLARIN İŞĞÜCÜ TEMİN HİZMETİNİ VEREN FİRMANIN BÜNYESİNDE BULUNMASI VE ONA HİZMET AKDİYLE BAĞLI OLMASI ,HİZMETİ ALANIN SEVK,İDARE VE KONTROLÜ ALTINDA ÇALIŞTIRILMASI GİBİ KARİNELER GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULACAK,BU HUSUSLARIN VARLIĞI ,TARAFLAR ARASINDA BİR SÖZLEŞME YAPILMIŞSA BU SÖZLEŞMEDEKİ HÜKÜMLER VEYA SÖZLEŞMEYE BAĞLI TEKNİK ŞARTNAMEDEKİ AÇIKLAMALAR DA DİKKATE ALINARAK TESPİT EDİLECEKTİR. DİYOR
    BU AÇIKLAMADA SANKİ ŞAŞIRTMACA VAR GİBİ GELDİ BANA. TESPİTİ KİM YAPACAK,BU GÖRE TEVKİFATA TABİ DEĞİLİM ANLIYORUM.
    YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Üye
    Nereden
    MUHASEBECİ

Bu Konuya Vakıf Olanlardan Yardım Bkliyorum.

Müdavim Üye
    Sayın KEMENT benim firmam otellere animasyon hizmeti saglıyor sözleşmeye istinaden sevk ve idare tarafımıza sigortaları bzim tarafımızda yatırılıyor otel hiçbirşeye karışmıyor ancak 2 otelin mali müşaviriyle görüştüm gerek olmadıgına kanaat getirdik sadace bir otel ikna olmadı. Benim şahsi fikrim alo maliye hattına sordum ve Alanya vergi dairesi müdür yardımcısıyla görüştüm. aranızda bir sözleşme varsa sevk ve idare tarafımızca yapılmaktadır die gerek yok. sözleşme yoksa tevkifata tabi.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Müdavim Üye
    Sayın KEMENT yapılan iş nedir?
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir