Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dini kitapların kdv oranı %1

Ziyaretci
    Bu karardan önce bu dediklerinizi söylemiş olsaydınız size hak verirdim. Yani kimse kitap alamıyor ( zaten almak isteyen ve okuyan da yok bahsettiğiniz gibi ) şu kitapların kdv si indirilse de vatandaşa kitaplar ucuza yansımış olsa deseydiniz o zaman bu konuyla bağlantı kurmadan olaya ideolojik bakmadan olaya yaklaştığınızı görürve size katılırdım.

Ziyaretci
    Alıntı accountant1507 Nickli Üyeden Alıntı
    sayın engin143 ders kitapları öğrencilere bedava dağıtılıyor diye biliyoruz. bu yüzden okuldaki din derslerinin kitapları da bedava dağıtılacak. ancak din kitaplarının meali ve tefsiri % 1 diyor yani okulda dağıtılacak olan kitapların dışındaki din kitaplarında da %1 kdv uygulanacak bu yüzden diğer eğitim ve bilimsel kitaplarında kdv oranı %1 düşmelidir. mevcut uygulamada kitap %8 dergi %1 olarak uygulanmaktaydı şimdi din kitapları dergi formatında mı basılacak?

Öğrencilerin ihtiyaç duyup da alamadığı diğer bilimsel ve eğitim kitapları varsa ve almak istiyorlarsa evet onlarda % 1 olmalıdır.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Sn gozy,<div></div><div>Diğer dinlere ait kitaplar ve Kur-an mealleri içeren kitaplar olduğunu bizde biliyoruz.İdeolojiden kastımız sadece Kur'an-ı Kerim bakımından değildir.Devlet tabii ki teşvik edecek etmesin diyende yok ama belirli bir kapsam dahilinde yapılması ideolojiyi de beraberinde getirmektedir.Ha siz böyle düşünmeyebilirsiniz saygı duyarız ama düşünenlere de sizde saygı duymalısınız..(Saygı duymadığınızı kast etmiyorum)</div>
    Her özgürlüğün içinde bir tutsaklık gizlidir...

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Arkadaşlar yanlış anlaşılmak istemem ama bugün hemen hemen her evde en az 1 tane kuran-ı kerim meali vardır. Bende şahsen sadece 2 tane meal kitabı var ayrıca diğer dinlerin kitaplarının bir araya toplandığı kitab-ı mukaddes'te evimde mevcut. Kuran kitaplarını bugün bir çok yerden ücretsiz temin edebilirsiniz. insanlar sevap kazanmak için dağıtıyorlar bunları benim anlamadığım kitap %8 ise hepsi %8 olmalı %1 ise hepsi yüzde %1 olmalı bence bu ezine peynir %1 edirne peyniri % 8 demek gibi birşey. Edited by: accountant1507

............Edited by: çkl_muhasebe

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    arkadaşlar burası siyasi arena değil mevzuat sitesidir ve yayınlananda KDV ile ilgili karardır,KDV oranı değişmiştir ve bu konudaki bilgilendirme yapılmıştır arkadaş tarafından, olayın tartışma yeri burası değildir ve lütfen forum kurallarına riayet edelim,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''