Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektronik Defter Uygulaması

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla
    Herkese iyi çalışmalar,

Elektronik defter uygulaması ile ilgili 1.nolu tebliği okudum.Bazı mükelleflerim için e-fatura ve e-deftere geçmek istiyorum. Avantajlarından ziyade dezavantajları hakkındabazı bilgiler edinsem de emin olamadım. Örneğin:

6.1.
    Elektronik defter olusturulurken, bu Tebligde belirtilmeyen hususlarda süreler
    basta olmak üzere Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanununda yer alan hükümlere

uyulması zorunludur.

Örneğin burada ilk anladığım şey faturayı on gün içinde deftere işlemezsem yiyeceğim ceza oldu. Doğru mu anlamışım bilmiyorum. Merak ettiğim şey şu: Maliye elektronik defterleri sisteminden kontrol edebiliyor mu? Ediyorsa birçok açık yakalar. Ama tebliğden edinebildiğime göre bizim sistemimizde kayıtlı olacak ve bizden başka kimse ne yaptığımızı göremeyecek. Ama her ayki kayıtları bir sonraki ayın son gününe kadar mühürleyip onaylamamız gerek... vs.vs...

Forum sitemizde 2011 yılında açılan ve 7-8 ileti ile biten konu mevcut. Hatta site sahibinin de bu konuya yoğunluğumuz bitince eğilelim yazısı da var. Ama eğilemedik. Denetim patladı ve toz bulutu yenice dağılıyor. Benim gördüğüm mali müşavirlerin bu konuya öncelik vermesi gerek zira çok önemli bir konu. Bu konuda bildiklerinizi kısa kısa paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Onlar(Atatürkçüler), memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla
    Onlar(Atatürkçüler), memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Müdavim Üye
    üstad, siz sakin sakin, defterlerinizi yazıcıdan dökmeye devam edin bence