Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 95 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi Muhasebeciliğinin Bitişi

Müdavim Üye

.Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    ,

Edited by: Kusursuz_Fırtına

Üye
    bitmez, bitmemeli, yoksa bizde biteriz)))

Müdavim Üye
    Ben bu olaya Kötü yönden bakmıyorum.Uygulamada Mesleğimizdeki baştaki ünvan atılmış olacak sadece.Serbest Muhasebeci Mali Müşavir=Out , Mali Müşavir =In

Mesleğimizin geleceği açısından bir dönüm noktası olacak.Beyannameyi adı üzerine Mükellefin Beyanıyla yapılır.Bu süreçte kendi beyanında Müşavirlik hizmeti alacak.Ücretinizi tam alacaksınız.Eğer ki ben muhasebemi kendim tutmak istiyorum derse paşa gönlü bilir ama danışmanlık da isterse güzel ücretlere danışabilir.Videoda da gördüğünüz gibi kendinize de bol vaktiniz kalacak ve ordaki meslektaşın durumu daoldukça iyiydi. Evrak işlemekten helak olduk eski sistemde.Ben tanıdıklara bu sistemi önericem.Kendisi işlesin evrakları.Artık yok yoldadır ,yok ben göndermiştim siz kaybetmişsiniz,Yok fatura kesilmiş de yolda kalbolmuş gibi vs. vs. gibi işlerle uğraşmak istemezsiniz sanırım.
    Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye

Alıntı adigesmmm Nickli Üyeden Alıntı
    bitmez, bitmemeli, yoksa bizde biteriz)))
    siz kimsiniz, maliyeci mi, yoksa kırtasiyeci mi

Edited by: Kusursuz_Fırtına

Kıdemli Üye
    Denetimin son hali bu şekildeyse, bu teknolojik sistemi 40 yıl sonra görürüz.
    \" iyiler de kötüler kadar cesaretli olmadıktan sonra yer yüzünde kötülük hep galip kalacak\"

Müdavim Üye
    Alıntı Symantec Nickli Üyeden Alıntı
    Karamsar olmaya gerek yok bence.E-beyannameyi bile 2004'ten beri kullanıyoruz.O zaman da böyle denmişti.Şimdi elle beyanname gönderebiliyor musunuz? SGK'da internetsiz (elle)işçi girişi yapabiliyor musunuz?

Müdavim Üye
    arkadaşlar hiç birzaman kayıtdışılığı önlemeyiz belkı şuanda %90 olan kayıtdışılığı %80 düşürebiliriz.Kayıtdışılık olmaması için oncelıkle mukellefın bilinçlenmesi lazım.Ne yaprsak yapalım hangı tedbirleri getirisek getirelım.Mükelelfın kafasında 100 vergi ödemek varsa bunu 110 yapabilirsınız 120 yapmazsınız.Enbüyük kayıtdışılıkla ilgili mucadele şirketlerın bağımsız denetlenmesi vardı ne oldu devlet kendısı kaldırdır dı bir nevi bu bağımsız denetimi yok 25 milyon yok 50 milyon tl civarı olan denetime tabı olacak v.s şeklinde yaparak aslında kayıtdışı ile mucadeleye en buyuk darbeyı devletın kendısı vurdu.diğerleri haikaye arkadaşlar

Müdavim Üye

Alıntı fatihgke Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Symantec Nickli Üyeden Alıntı
    <div></div>
    <div>Karamsar olmaya gerek yok bence.E-beyannameyi bile 2004'ten beri kullanıyoruz.O zaman da böyle denmişti.Şimdi elle beyanname gönderebiliyor musunuz? SGK'da internetsiz (elle)işçi girişi yapabiliyor musunuz?
    <div></div>
    <div></div>
    <div></div>
    <div></div></div>
    Fatih bey bazı konularda size katılmamakla beraber bu konuda sonuna kadar sizi desteklerim. Şöyleki Ferhat Sertel üstadımızın dediği gibi Mali Müşavir yeri geldiğinde emekli maaşını bile hesaplayabilmeli. Yani bu fatura işleme, beyanname doldurma olaylarını ben bizim ünvanımıza haksızlık olarak görüyorum. Ha birde olayın gerçek yüzünü değerlendirecek olursak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi matematiksel bilgisi yeterli olmayan mükelleflerin işini yapan meslektaşlarıma şunu söylemek isterim: Kabul ediyorum dediklerinizi ama onlarda bu piyasada böyle gittikçe fazla barınamayacaklardır.

Sonuç olarak mali müşavirler olarak finansal danışmanlık,analiz,denetim vb.konularda faaliyet göstermemizin zamanı bence de çok yakın...

Müdavim Üye
    ya arkadaşlar, "muhasebecilikten" binlerce meslek mensubu ve yanında çalışan eleman ekmek yiyor. Onlar ne yapıcak. Ne yapıyosunuz siz ? Kendi elinizle mesleği toprağa gömüyosunuz. Zaten mevcut uygulamalarla birçok farklı meslek bitirildi, bunlara muhasebeciliği de mi eklemek istiyorsunuz.