Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KDV TEVKİFATINDAN KAYNAKLANAN KDV İADE VE MAHSUPLA

Yeni Üye

Herkese merhabalar
    Kdv tevkifatı sebebiyle vergi dairesinden Nisan - Mayıs ve Haziran ayına ait 3 adet iade alınacak kdv var.Toplam rakam 4.200,00 TL .Yani ilgili aylara düşen kdv miktarı 2.000,00 TL nin altında.
    İade alacakları, her bir vergilendirme dönemi için ayrı ayrı talep edilecektir. Birden fazla döneme ilişkin iade alacaklarının, kümülatif hesaplama yapılmak suretiyle birlikte (toplam tutar olarak) iadesi talep edilemeyecektir
    hükmü gereği ,Sorum şöyle
    ben bunların hepsinin internet üzerinden alış ve satışı ilişkin kdv listelerini yükledim.Tabiki ay ay yaptım.Benim SGK ya 4.000,00 TL prim borcum doğdu (Ağustos prim hizmet bildirgesi)Toplam rakamı bu oluşan prim borcuna mahsubunu talep edebilirmiyim.

Yeni Üye

Müdavim Üye
    Nereden
    HATAY
    evet talep edeblirisiniz. bir dilekçeyle Nisan 2012 / mayıs 2012 ve haziran 2012 döneminden doğan kdv aidesi alacağımı ekte sunmuş olduğum sgk olan barcuma mahsup edilmesi için gereğini arz ederim. diye yazın mahsubunuz yapılır.

Müdavim Üye
    Nereden
    HATAY
    burda kümülatif kdv alacağından kastedilen bir işletme eğer hem uluslar arası taşımacılık istisnasından kaynaklanan kdv alacağı ile tevkifattan doğan alacağı bir dönem için (örnek haziran dönemi için ) 2.000 tl aşmaması gerektiğini bahsediyor.

Üye
    Nereden
    GİRESUN
    Sayn Dinçay

"ben bunların hepsinin internet üzerinden alış ve satışı ilişkin kdv listelerini yükledim."

demişsiniz mükellefin internet şifresiylekdv iadesi talebi girişinden listesini doldurmaya çalıştım. ilgili dönemi şeçtim. "Belirtilen Döneme Ait KDV1 Beyannamesine Ait Tam İstisna Kapsamına Giren İşlemler ve/veya Diğer İade Hakkı Doğuran İşlemlerden Yüklenilen KDV ve/veya İadeye Konu Olan KDV alanları sıfırdan farklı olan iade hakkı doğuran işlem türü bulunamadı " mesajı verdi.
    ben kdv beyannamesinde ekler bölümünde kısmı tevkifat uygulamasına ilişkin bildirimi doldurdum. başka bir yer dolacak mı