Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KDV TEVKİFATINDAN KAYNAKLANAN KDV İADE VE MAHSUPLA

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  06.Eylül.2012
  Mesajlar
  6


  Herkese merhabalar
  Kdv tevkifatı sebebiyle vergi dairesinden Nisan - Mayıs ve Haziran ayına ait 3 adet iade alınacak kdv var.Toplam rakam 4.200,00 TL .Yani ilgili aylara düşen kdv miktarı 2.000,00 TL nin altında.
  İade alacakları, her bir vergilendirme dönemi için ayrı ayrı talep edilecektir. Birden fazla döneme ilişkin iade alacaklarının, kümülatif hesaplama yapılmak suretiyle birlikte (toplam tutar olarak) iadesi talep edilemeyecektir
  hükmü gereği ,Sorum şöyle
  ben bunların hepsinin internet üzerinden alış ve satışı ilişkin kdv listelerini yükledim.Tabiki ay ay yaptım.Benim SGK ya 4.000,00 TL prim borcum doğdu (Ağustos prim hizmet bildirgesi)Toplam rakamı bu oluşan prim borcuna mahsubunu talep edebilirmiyim.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  06.Eylül.2012
  Mesajlar
  6

 3. #3
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  15.Haziran.2010
  Nereden
  HATAY
  Mesajlar
  321
  evet talep edeblirisiniz. bir dilekçeyle Nisan 2012 / mayıs 2012 ve haziran 2012 döneminden doğan kdv aidesi alacağımı ekte sunmuş olduğum sgk olan barcuma mahsup edilmesi için gereğini arz ederim. diye yazın mahsubunuz yapılır.

 4. #4
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  15.Haziran.2010
  Nereden
  HATAY
  Mesajlar
  321
  burda kümülatif kdv alacağından kastedilen bir işletme eğer hem uluslar arası taşımacılık istisnasından kaynaklanan kdv alacağı ile tevkifattan doğan alacağı bir dönem için (örnek haziran dönemi için ) 2.000 tl aşmaması gerektiğini bahsediyor.

 5. #5
  Üye
  Üyelik tarihi
  13.Şubat.2010
  Nereden
  GİRESUN
  Mesajlar
  47
  Sayn Dinçay

  "ben bunların hepsinin internet üzerinden alış ve satışı ilişkin kdv listelerini yükledim."

  demişsiniz mükellefin internet şifresiylekdv iadesi talebi girişinden listesini doldurmaya çalıştım. ilgili dönemi şeçtim. "Belirtilen Döneme Ait KDV1 Beyannamesine Ait Tam İstisna Kapsamına Giren İşlemler ve/veya Diğer İade Hakkı Doğuran İşlemlerden Yüklenilen KDV ve/veya İadeye Konu Olan KDV alanları sıfırdan farklı olan iade hakkı doğuran işlem türü bulunamadı " mesajı verdi.
  ben kdv beyannamesinde ekler bölümünde kısmı tevkifat uygulamasına ilişkin bildirimi doldurdum. başka bir yer dolacak mı

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •