Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BaĞ-KUR PRİMİ ÖDEYENLER UYANIK OLUNUZ

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    BaĞ-KUR PRİMİ ÖDEYENLER UYANIK OLUNUZ<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    Değerli meslektaşlarım
    Millet emekli olmak sosyal güvenliğe kavuşmak için can atar
    bizde buna inandık
    ilk beş yıl basamak yükseltemedim daha sonra
    Ekonomik durumum iyileşti
    her ay her donem vaktini geçirmeden bağ-kur primlerini yatırdım
    15 basamağa kader yukseldim .basamak olayı kalkınca 3-yıldır 500,-550 tl arası her ay prim ödedim
    Umdum beklentim emekli olunca dolgun bir maaştı
    25-yıl prim ödedim
    Fakat emekli olunca bağ-kura bağladığım ümitlerim yıkıldı
    Normal prim ödeyenle benim gibi yüksek prim ödeyenler arası fark 90 TL
    Onlar ayda 325-tl yatırıyordu ben ise 550 TL
    Onlar alıyor 800,tl ben ise 888,tl
    Şimdi sizden istediğim mükellefleriniz uyarın benim gibi Kaba tabirle keriz yerine girmesin
    Bu adalet mi şimdi

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    yüksek prim ödeyip yüksek maaş beklemesinler

Müdavim Üye
    İyide üstat sosyal adalet siyaseti adı altında yüksek prim ödeyenleri yolma işi yıllardır yapılıyor. Maaşınız diyelim ki 4000 TL sizden alınan işsizlik sigortasıyla asgari ücretliden alınan işsizlik sigortasına bakın sonra 4000 Tl maaşla işsiz kalın işsizlik sigortasından size ödenecek rakamı görünce şok olun kalın .
    Bu olay son yönetimle ayyuka çıkmış durumda ha bunun adınada sosyal adalet diyorlar türkçesi yanlış anlamayında fazla vergi yada fazla prim ödeyeni vereni enayi yerine koyma.

Ziyaretci
    hayırlı olsun emekli olmuşsun,,,darısı bizlere

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    bu sözün yerine cuk oturmuş"türkçesi yanlış anlamayında fazla vergi yada fazla prim ödeyeni vereni enayi yerine koyma."

Yeni Üye
    ben en son 320 tl ödüyrdum temmuz da emeklı moldum 25 yıl dan 830 tl alıyrum.tabı kesıntı de olacak...

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı aziz34 Nickli Üyeden Alıntı
    ben en son 320 tl ödüyrdum temmuz da emeklı moldum 25 yıl dan 830 tl alıyrum.tabı kesıntı de olacak...
    Akıllı olan sen mişsin meslekdaş. ben de 15-basamağa çıktım basmak kalktı. Bayan sistemi geldi. 3-yıldır 500,-550,tl arası her ayödedim bana bağlanan maaş 888,tl .adelet bu mu işte aramızdakı fark ben primi senden 230 tl fazla yatırmışım aldığım fark maaş 58,tl <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    yani keriz olduk kaba tabirle

Üye
    emekliliğe son 3 yıl 5 yıl yükselten uyanık vatandaşlar yanlış yapıyor. ilk 10 yıl son 10 yılın ortalaması ile hesaplanıyor emeklilik maaşı.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı olric Nickli Üyeden Alıntı
    emekliliğe son 3 yıl 5 yıl yükselten uyanık vatandaşlar yanlış yapıyor. ilk 10 yıl son 10 yılın ortalaması ile hesaplanıyor emeklilik maaşı.
    galiba sen bu meslekte yenisin son 3,5 yılda bağ-kurdan 15 basamağa kadar çıkılmaz son 3,5 sigortadan emekli olmak isteyenler o yola baş vurur

Üye
    Alıntı aahmet_can Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı olric Nickli Üyeden Alıntı
    galiba sen bu meslekte yenisin son 3,5 yılda bağ-kurdan 15 basamağa kadar çıkılmaz son 3,5 sigortadan emekli olmak isteyenler o yola baş vurur
    basamak mı ? günaydın