Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: analık sigortası e bildirge

Ziyaretci
    herkese selamlar..
    23 temmuz da doğum yapan sigortalının raporu elimize bugün gelmiştir... tabi temmuz ayı bildirgesi de 30 gün tam gün çalışılmış olarak verildi... rapor girişi ve e bildirgede ki düzenlemenin nasıl yapılması gerekiyor... Sigortalının sgk dan doğum parasını tam olarak alabilmesi için... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Ziyaretci
    Konu ile ilgili yardımcı olabilecek yok mu acaba????

Üye
    Nereden
    Prusa
    burada 2 çözüm yolu var,
    1. temmuz bildirgesine düzeltme verilir, raporda geriye dönük olarak cezalı şekilde sisteme girilir.
    2. işçi temmuzdan 6.9.12 tarihine kadar işyerimizde raporunu ibraz etmeden çalışmıştır diye sgk ya dilekçe yazın raporu da 6.9.12 tarihinden itibaren cezasız girin derim.
    rapor parasını tam alasın derseniz, geç bildirimden size ceza kesilir.
    bu arada 6.9.12 ye kadar aman diyim ücretsiz izinli felan göstermeyin primlerini tam ödeyin yoksa rapor parasını almaya hak kazanamaz dikkat.
    kolay gelsin..
    ne yaparsan yap sadece kendin olabilirsin

Ziyaretci
    Fakat hastanenin raporu var 23 temmuz da doğum yapmış diye... bu raporu kuruma gönderiyorlar zaten... 6 eylüle kadar nasıl çalıştı deriz...

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    şöyle bir durum var...işveren isterse kişiyi magdur etmemek için raporlu oldugu günlerin primini tam yatırabılır ...zorunluluk yok..ama bu işverenın elınde olan bişy...sizde öyle yapmış olun..dogum raporunu da toplu olarak girin rapor bitiş tarihi nedir acaba?

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Üye
    Nereden
    Prusa
    o tarihler arasında ücretli izinli gösterin sorun ortadan kalksın.
    ne yaparsan yap sadece kendin olabilirsin

Ziyaretci
    raporun bitiş tarihi 11.10.2012

Ziyaretci
    işgöremezlik belgesinde rapor başlangıç tarihi 23.07.2012 bitiş tarihi de 11.10..2012 ben bugün bu rapor girişini yaptığımda sonucu ne olur?**
    Kafam çok karıştı...

Ziyaretci
    ????

Kıdemli Üye
    Arkadaşım bence siz raporu geç de olsa sisteme girin. Ama temmuz ayı bildirgesinde bir değişiklik yapmayın. Çünkü,
    hadi bildirgeyi düzelttiniz eksik güngösterdiniznedenine de 01- istirahat yazdınız. Bildirgenincezası az ama eksik gün bildirimi vermemiz gerekirdi. Onun cezası ne kadar olur bilmiyorum.
    Temmuz ayında bir değişiklik yapmayın en fazla parayı biraz eksik alırsınız. 9 günlük bir eksiklik ki onunda kesileceğinizannetmiyorum.
    Bir keresinde benim de başıma geldi. İşçi raporu getirmemiş üç dört ay geçmiş. (15 günlük bir rapordu doğumla ilgili değil.) Tabi bildirgeler tam gün verilmiş. Sgk dan bana söylenen;bildirgede eksik gösterip göstermemek işverenin elinde. İsterse eksik göstermeyip tam da gösterebilir demişlerdi.
    Onun için siz raporu bildirin. Ağustos ayı bildirgesinde 30 gün eksik gün gösterip 01-istirahat
    olarak eksik gün bildiriminizi de raporu ekleyip verirsiniz.