Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VEKALETNAMENİN SÜRESİ

Ziyaretci

Merhaba,abim 12 yıl önce bana ve kardeşlerime üzerime kayıtlı gayrimenkulleri satmayaalmaya türünde genel bir vekaletname verdi, bu vekaletnamede süre yok.şu anda benim kullandığım abim adına kayıtlı aracı satacağım abim il dışında ikinci bir masraf olmaması için bu vekaleti kullanabilirmiyim yoksa 12 yıl geçtiği için yeni vekaletmi çıkarmak lazım? birde aracın muayenesi geldi muayene sayfası bitmiş bunun için ne yapmam lazım.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    bir notere gider sorarsanız öğrenirsiniz... Muhasebeci her şeyi bilir sözünün gerçek olduğunu artık anladım...
    Nerdeyse çocuğu olmayanda buradan muhasebecilere soracak...
    sözkan

Ziyaretci

Neden bu kadar tepki verdiniz, ben muhasebeci herşeyi bilir sözünü doğrulamak için sormadım bende muhasebeciyim elbette yarın notere gidip sorarım, bilemediğim için foruma sordum, aklıma takıldı çünkü abim bir öğren eğer olmuyorsa yenisini yaptırıp kargoya veririm boşyere masraf olmasın dedi, bu tür işlemler birçoğumuzun günlük hayatında olduğu için belki forumdan bir cevap alırım diye yazdım. eğer ben muhasebeci olmasaydım bu soruyu araba forumlarından birine sorardım aklımada geldi ama üyelik işlemi vs uğraşmak istemedim, forumun amacı dayanışma değilmi.
    çocuğu olmayanlarda buradan soracak gibi bir benzetme yapmışsınız hiç yakışmamış.
    akşam akşam moralimi bozdunuz keşke hiç cevaplamasaydınız.

Ziyaretci

Edited by: batuçağ

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Batuçağ kardeşim.. alındıysanız özür dilerim.. muhasebeci iseniz ne demek istediğimi iyi anlamanız gerekirdi.. Yinede sizi üzdümse affola...
    sözkan

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Vekaletnamede süre olmaz vekaleti veren vekaletten azledinceye kadar veya vekalet veren ölünceye kadar geçerlidir.ancak sizin vekaletnameniz gayrimenkuller ile ilgili ise araç satışı yapamazsınız vekalette araç satışı varsa geçerli olur.

Ziyaretci
    Bende sayın Hüsnü Taşçı gibi düşünüyorum. Ancak yine de vekaletnameye iyice bakınız her türlü resmi dairelerde temsil edebilir gibi ifade varsa belki olabilir yine de trafik şubesine gösteriniz orası o vekaletnameye göre işlem yapar mı yapmaz mı son sözü söyleyecektir.