Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞE GİRİŞ 9.08 DOSYA AÇILIŞI

Yeni Üye
    Alıntı Kusursuz_Fırtına Nickli Üyeden Alıntı
    Ne art niyetim olacak ? İyi misin sen. Millet cezayla karşılaşmasın diye uyarıyorım. Sen uyarımı dikkate al veya alma umrumda değil.
    Öncelikle tüm söylemlerimde sen diye değil siz diye hitap ettim.

Art niyetten kastım size yaptıklarımı, uygulamalarımı, 170 i arayıp sorduğumu, bana sizin gibi cevap verdiklerini ama onlara yönetmeliği söylediğimde evet haklısınız dediklerini söylememe rağmen ısrarla bu söylemlere inanmamaktaki çabanızdır art niyet diye bahsettiğim.

Siz de 170 i arayıp sorabilirsiniz. Sorduktan sonra gelin tekrar buraya yazın. Dediğiniz gibi ise ceza varsa burda herkesin önünde özür dilerim.
    (Şu anda bile 170'i arayıp sorabilirsiniz)

Bilmediğim bir konuda size bilgi vermiyorum.

Herkes aydınlansın diye olanı söyledim, örnekler verdim, yönetmeliğin ne kadar açık olduğunu yazdım.

Ama siz inanmamakta ısrar ettiniz.

Bir mesleki forumda doğruyu bulup herkesi o yönde bilgilendirmekten başka çabamız yok.

Konuyu okuyup es geçebilirdim.

Burada kimse ile gereksiz polemiğe girip ortamı germek kimsenin istediği birşey değildir.

O kadar açıklamalarıma rağmen ısrarla ve araştırmadan karşı fikir belirtmenizden dolayı art niyetiniz var dedim.

Çoğumuz ezbere yapıyoruz bazı işleri. Diyorum ya 170 Alo SSK daki bayan bile bana aksini söyledi emin misiniz dedim evet uygulama böyle dedi. Yanlışınız var dedim yönetmelik açık dedim 1 dk bekleyin dedi ve döndü siz haklısınız dedi. Yorumu size bırakıyorum.

Eğer art niyet sözüm rahatsızlık verdiyse sizden özür de dilerim.

Mühim olan doğruyu bulmamız ve herkesin bu konuda bilgilenmesidir. Zaten forumun amacı da bu değil mi ?

Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    üstad erdalladre, sanırım bazı arkadaşlar konuyu anlamamakta ısrar ediyor, bende yaklaşık 3 yıldır ihaleli işlerle uğraşıyorum ve ihale sözleşmeleri en fazla 1 yıl oluyor genelde, ihale bitiminde sskya girişler çıkışlar vs. dosya kapatılması için evraklar hazırlanıyor, yanlış işlem olsa ssk doyayı kapatırken cezayı keser 1-2 sene sonra ceza geldiğinide ilk defa duyuyorum. Ben burdan diyorumki kesinlikle cezalı olmaz, bir ay içinde istediğin kadar istediğin tarihe giriş yapabilirsiniz altınada imzamı atarım.
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

Yeni açılan dosyalarda,işyeri bildirgesinde belirtilen tarihte işe girişi yapılan işçi dışında 1 aylık süre içerisinde geriye doğru istenildiği kadar işe giriş yapılabilir,sorun çıkmaz.
    2009/37 nl genelge

2.3.4- İlk Defa İşyeri Bildirgesi Verecek İşyerlerinde İşe Başlatılacak
    Sigortalıların Bildirimi

Kuruma ilk defa işyeri bildirgesi veren işyerlerinde, sigortalı çalıştırılmaya başlanılan
    tarihten itibaren bir ay içinde işe alınacakların sigortalı işe giriş bildirgesinin en geç işyerinin
    tescil tarihinden itibaren bir ay içinde verilmesi halinde sigortalı işe giriş bildirgesi yasal
    sürede verilmiş sayılacaktır.
    Örnek- 27/02/2009 tarihinde ilk defa tescil edilen işyerinden 1 sigortalının çalışmaya
    başlayacağı bildirilmiştir. Bu durumda, işyerinin tescil tarihi sigortalı çalışmaya başladığı
    tarih olacağından, 02/03/2009 tarihinde 8, 18/03/2009 tarihinde 3 ve 27/03/2009 tarihinde
    çalışmaya başlayan 3 sigortalının bildirimi bir aylık süre içinde yapılmış olduğundan
    sigortalı işe giriş bildirgesi yasal süresinde verilmiş olacaktır.

Üye
    Orjinalini yazan: AL4

Yeni açılan dosyalarda,işyeri bildirgesinde belirtilen tarihte işe girişi yapılan işçi dışında 1 aylık süre içerisinde geriye doğru istenildiği kadar işe giriş yapılabilir,sorun çıkmaz.

2009/37 nl genelge
    ---
    KATILIYORUM

BU KADAR AÇIK VE NET. CEZA ÇIKMAZ!!!!!!!Edited by: afatsumcalik

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Kanunla tanınan diğer bir istisna ise kuruma ilk defa işyeri bildirgesi verilecek işyerleri içindir. Kuruma ilk defa işyeri bildirgesi verilecek işyerlerinde; ilk defa sigortalı çalıştırmaya başlanılan tarihten itibaren bir ay içinde çalışmaya başlayan sigortalılar için, çalışmaya başladıkları tarihten itibaren en geç söz konusu bir aylık sürenin dolduğu tarihe kadar verilen işe giriş bildirgeleri yasal süresi içinde verilmiş sayılacaktır.Edited by: Burak_06

Kıdemli Üye
    02.01.2013 tarihli iş yeri tescil için kanuni süre hafta sonuna denk geldiğinden 04.02.2013 tarihinde yapılan işe girişlere ceza uygulanmıştır..Haftsa sonuna denk gelen tarihlerde durum nedir?