YENİ NESİL BİLGİ OTOMASYON SİSTEMİ
<hr />
<center>1C:İşletme Yeni Nesil Bilgi Otomasyon Sistemi</center>


"1C:İşletme 8 platformu" - dinamik olarak gelişmekte olan şirketlerin faaliyetlerinin otomasyonu için geliştirilen bir sistemdir. Bu sistem Avrupa ve Asya'da 1.000.000'un üzerinde şirket tarafından kullanılmakta ve 10.000'e yakın firma programın dağıtım, teknik destek ve eğitim hizmetlerini vermektedir.


1C:İşletme 8 uygulamaları aynı zamanda hem Windows, hem Linux İşletim Sistemlerinde ve 1C DB, Postgre SQL, SQL Server, IBM DB2, Oracle veritabanlarını desteklenmektedir.


1C:İşletme'nin desteklediği istemciler – Web İstemci, Thick İstemci, Thin İstemci.

Sisteminin önemli özelliği – uygulamaların aynı zamanda hem Desktop, hem de tamamen Web üzerinde çalışabilmesidir. Dünyanın her yerinden uygulamaya web üzerinden Web Tarayıcılar yardımıyla (tümü
desteklenmektedir: Internet Explorer, Mozilla FireFox, Google Chrome, Safari) erişimin olması – ofis dışında olan yöneticiler için çok büyük kolaylık sağlamaktadır.


Kalın istemci – çok geniş işlevselliğe sahip olan bir istemci, kodda yazılan neredeyse tüm fonksiyonları, tüm modülleri çalıştırabilen istemcidir.

İnce istemci – 1C:İşletme sisteminin özel tarayıcı olarak adlandırılabilen bu istemci sunucuya yerel ağ veya internet üzerinden bağlanarak programı çalıştırır. İnternet üzerinden bağlanıldığında Web istemciden farkı – Web istemci uygulamayı çalıştırmak için gerekli kütüphaneleri internetten alıyor, bu ise ek zaman ister; İnce istemcide ise bu kütüphaneler kuruludur, dolayısıyla çalışma hızı artmaktadır. İnternet üzerinden bağlanma detayları için tıklayınız.

1C:İşletme platformu üzerinde geliştirilen tüm uygulama çözümleri tamamen açık kaynak kodludur, dolayısıyla geliştiriciler uygulamanın yapısını istedikleri şekilde değiştirebilirler. Platformun esnek yapısı sayesinde uygulamalar çok yüksek hızla geliştirilebilir, bu da geliştiricilere rekabetçi piyasada çok büyük avantaj sağlar.


1C:İşletmenin Bulut teknolojileri, farklı işletim sistemleri ile farklı istemci cihazlar üzerinden programın rahat bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.


Aynı zamanda kullanıcılar işlem gücü düşük olan cihazları (mobil cihazlar gibi) kullanabilmektedir. Kullanıcılar cihazlarına 1C:İşletme programını kurmaya da bilirler veya boyutu küçük olan hafif kurulumlu istemci uygulamasını kurabilirler.

Programın mantığı, temel hesaplamalar 1C:İşletmenin Sunucular kümesinde yapılmaktadır. 1C:İşletme Servisler kümesi ölçeklenebilirliği, hataya dayanıklılığı, dinamik yük dağılımı ve program verilerini saklayan Veritabanı Bilgiler Yönetim Sistemi ile etkileşimi sağlamaktadır. Servis altyapısı, programı servis olarak kullanmayı, verilen hizmetlerin kaydının tutulmasını, servisin genel yönetimini gibi işlemleri sağlar. Eğer gerekirse, sunucular kümesi servis altyapısı ile güçlendirilebilir. Bu altyapı sayesinde kullanıcılar program yazılım servislerini kullanmalarını, bu servis kullanım muhasebesini tutmalarını, genel yönetimi gerçekleştirmelerini sağlar.

İnternet, bilgisayar diyagramlarında bulut şeklinde gösterilmektedir. O bulut’un arkasında çok zor altyapı ve teknik detaylar saklanmaktadır. “Bulut” kelimesi burada mecaz anlamda kullanılmaktadır. 1C:İşletme’de yukarıda bahsedilen altyapı aşağıdaki mekanizmaları içerir:
* Kullanıcılara dünyanın her yerinden internet üzerinden çalışabilmelerini sağlayan http protokolü üzerinden veritabanına bağlanmayı fırsat verir,
* Web-istemcinin kurulu olması. Bu nedenle, kullanıcılar ön hazırlık görmeden herhangi bir bilgisayardan veya mobil cihazda çalışabilirler,
* Çok sayıda müşterinin aynı anda 1C:İşletme sisteminde çalışmalarını sağlayan, hata dayanıklılığı, ölçeklenebilir sunucu kümesinin olması,
* Multitenancy – sunucuda çalıştırılan uygulamanın tek nesnesi, birçok müşteri ve şirkete hizmet verebilmektedir. Programın, multitenancy yapısında çalışmasını sağlayan veri ayırma mekanizmasının olması,
* Tedarikçi, kullanıcıya internet üzerinden erişimi sağlayarak, uygulamayı geliştirmekte ve kendisi yönetmektedir. 1C:İşletmenin uygulamalarını SaaS modelinde kurulumu sağlayan servis altyapısı vardır. SaaS modeli, kullanıcı kurulum, güncelleme, yazılım ve donanım desteği harcamaları yapmadan, sadece hizmet bedelini öder.

1C:İşletme Bulut Teknolojileri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

1C:İşletme Bulut Teknolojileri Online denemek için tıklayınız.

1C:İşletme 8 sistemi açık bir sistemdir. Sistem, genel olarak kabul edilen standartlar ve veri gönderme protokol sayesinde nerdeyse bütün dış programlar ve donanımlarla entegrasyon(uyum) sağlamaktadır. 1C:İşletme 8 sisteminde birkaç çeşit araç vardır, bu araçları kullanarak:

Farklı boyutlarda verileri oluşturmak, işletmek ve değişmek,
1C:İşletme 8 sisteminin işlevselliği gerçekleştiren tüm nesnelere erişim sağlamak,
Farklı alış-veriş protokollerin desteklemek,
Başka alt sistemleri ile etkileşim sağlamak,
Kendi internet-çözümleri üretmek mümkündür. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

1TÇ Şirketi Türkiye’de yeni olan bu süper-teknolojiyi size sunmaktadır.


1TÇ veya 1C:İşletme ürünlerini incelemek ve fiyat listesini görmek için tıklayınız veya satın almak için tıklayınız, zaman sınırı olmayan ücretsiz Demo ürünlerini denemek için tıklayınız, demo sürümü hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.