Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gider pusulası

Üye
    mükellefim daha önce mükellefiyeti olup sonradan kapatmış (kapattıktan sonra) bir kişiden 2. el yazar kasa aldı bununla ilgili gelir vergisi kesintisi olacak mı
    stopaj bey. göstercek miyiz..

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun

Gider pusulasınız stopajsız olarak düzenleyeceksiniz dolayısı ile beyannameye eklenmez.
    Smmm. İsmail ATASEVER

\'\'Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.\'\' (Yunus Emre)

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    Mal alımlarında %5
    Hizmet işlerinde %10 diye biliyorum biz o şekilde uygulama yapıyoruz.

Asil Hocam neden stopaj uygulanmıyor biraz açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz.

Ziyaretci
    ben olsam %5 kesinti yapar ve bildiririm

Ziyaretci

kesilmemesiyle ilgili ince ayrıntı var biliyorum fakat rakam düşük katlanılan maliyet düşük o yüzden ben olsam keserim

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun

Alıntı ADEM27 Nickli Üyeden Alıntı
    Mal alımlarında %5

<div></div><div>4440189 numaralı vergi hattından aldığımız cevap neticesinde stopaj uygulaması yapılmıyor ve yapmıyoruz bizlerde herhangi bir sorunlada karşılaşmış değiliz.</div><div></div><div>4440189 vergi hattında 2626 kayıt numarası ile bu sorunun cevabı kayıtlıdır öğrenebilirsiniz.</div>
    Smmm. İsmail ATASEVER

\'\'Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.\'\' (Yunus Emre)

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun

Birde bu konu daha önce tartışılmıştı ve link aşağıda ekliyorum.<div></div><div>https://www.mustafagulsen.com/forum/....asp?TID=29616</div>
    Smmm. İsmail ATASEVER

Üye

Alıntı ASİL Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı ADEM27 Nickli Üyeden Alıntı
    Mal alımlarında %5

<div></div><div>4440189 numaralı vergi hattından aldığımız cevap neticesinde stopaj uygulaması yapılmıyor ve yapmıyoruz bizlerde herhangi bir sorunlada karşılaşmış değiliz.</div><div></div><div>4440189 vergi hattında 2626 kayıt numarası ile bu sorunun cevabı kayıtlıdır öğrenebilirsiniz.</div>

Evet İsmail bey, stopaj uygulaması yapmıyorum.
    Bir bedeli var, çok büyük bir bedeli var.
    Bir sözün, veya bir dokunuşun..