Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BOŞ BEYAN

Ziyaretci

Mükellefin 2012 yılına ait hiç bir beyannamesi verilmemiş. Elinde evrakı yok. beyannamelerini boş verilse ne kadar cazai işlem uygulanır. Boş beyanname sebebi ile takdire sevk edilirmi
    teşekkür ederim

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı ORHANKAYA Nickli Üyeden Alıntı

Mükellefin 2012 yılına ait hiç bir beyannamesi verilmemiş. Elinde evrakı yok. beyannamelerini boş verilse ne kadar cazai işlem uygulanır. Boş beyanname sebebi ile takdire sevk edilirmi
    <div>teşekkür ederim</div>
    Gerçekte alış-satış faturaları varda sizde mi yok , biraz daha net bilgi verirseniz.Mükellef birinci sınıf mıdır, ikinci sınıf mıdır.?

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

Yaptığı işede bağlı bence, mesala bakkal veya lokanta. İşyeri açık olduğu halde boş beyanname verilir ise takdire sevk ediyorlar. Mesala bana re sen 1 aylık emlak komisyonculuğu işi geldi. Bir ay için boş kdv verdim. Tutunakta kira ödemesi yazmışlar, muhtasarda onu beyan ettim.G.Vergiyi zarar şeklinde yaptım. V.dairesine sordum gitmez dediler. Sizde beyana çağrı olduysa, boş kdv den takdire sevk olabilir bence.

Ziyaretci

kahvehane. gerçekten bu güne kadar ne fiş bastırmış ne bir şey almış. defter bile tasdik ettirmemiş

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

V.dairesi defteri hiç tastik etmemiş gibi görecek. Yeni tarihli defter tastikleyip, yeni fatura fiş bastırsa, bunlardan o kesse, sen onları beyan etsen. Hiç karşılaşmadım. Zor bir olay. Bence v.dairesi ile bir görüş derim. Tanıdığın olur ise daha iyi olur.

Ziyaretci
    teşekkür ederim