Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iş arıyorum

 1. #1
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  01.Mayıs.2012
  Mesajlar
  108

  İstanbul avrupa yakasında mali müşavir stajeriyim.iş arıyorum.yardımcı olmak isteyen mali müşavir lütfen mesaj gönderirseniz svenirim.bugun bana yarın sizin cocuklarınıza öle düşünün

 2. #2
  Ziyaretci
  Size yardımcı olacaklardır ama, bugün bana yarın sizin çocuklarınıza yazmasanız olmaz mıydı


 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  22.Mart.2007
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  26


  Bencede doğru yazmış bencede katılıyorum.İnşallah senin için hayırlı olan bir yer bulursun.

 4. #4
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  01.Mayıs.2012
  Mesajlar
  108


  insanlar cok bencil beni cocuklarının yerine koysunlar.gittim muhasebe bürosunda çalısdım.mali müşavirime binlerce kez günlük ısrar ettim abi bana stopajı öğret geçiçi vergiyi öğret .ikisinide öğretmedi ve sonunda beni işden cıkardı.o adama hakkımı helal etmiyom.inşallah cocuga sürünün.ALLAH bizim gibi ezilenlerin her zaman yanındadır.bir gün hesabını mutlaka sorar.en sonunda beni işden cıkardı.su anda aradagım isyerleri stopaj geçiçi vergi biliyonmu diyesoruyolar.bana yazık degilmi 1 yılım bosa gitti!

 5. #5
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  01.Mayıs.2012
  Mesajlar
  108


  hak bir gün adalletten hakkını alcakdır!!!.

 6. #6
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  15.Şubat.2011
  Nereden
  esnaf
  Mesajlar
  585


  <div ="yillar_kol&#111;n3_makalebaslik">Başarılı Olmak</div><div id="yazdir_makale_bilgi"> Mehmet Coşar
  2011 - Temmuz, Sayı: 305, Sayfa: 061 </div>

  Başarılı olmuş birine: ‘nasıl başarılı olduğu’ sorulunca, bir kedinin bir fare yakalamasına tanıklık ettiğini, ondaki sabır ve kararlılığı gördükçe “ben de bu şekilde sabır ve kararlılık gösterirsem, hayatta başarılı olabileceğimi kendime telkin ettim ve gördüğünüz gibi başarılı oldum.” şeklinde cevap veriyor. Demek ki, başarılı olmak için şartlardan biri de: sabır göstermek ve kararlı olmak.

  Anlatırlar ki:

  “Profesör, öğrencilerine stres yönetimi konusunda ders veriyordu. Su dolu bir bardağı kaldırıp dinleyicilere sordu:

  -Sizce bu su dolu bardağın ağırlığı ne kadardır?

  Cevaplar: 20 gram ile 500 gram arasında oldu. Bunun üzerine profesör şöyle dedi:

  - Gerçek ağırlık fark etmez. Bardağı elinizde ne kadar süreyle tuttuğunuza göre değişir. Eğer bir dakikalığına tutarsanız, problem yok. Bir saatliğine tutarsanız, kolunuzda bir ağrı oluşacaktır. Bir gün boyunca tutarsanız, ambulans çağırmak zorunda kalırsınız. Ağırlığı aynıdır ama ne kadar uzun tutarsanız o kadar ağır gelir size. Eğer sıkıntılarımızı her zaman taşırsak, er ya da geç taşıyamaz duruma geliriz, yükler gittikçe artarak daha ağır gelmeye başlar. Yapmanız gereken, bardağı yere bırakıp bir süre dinlenmek ve daha sonra tekrar tutup kaldırmaktır. Yükümüzü arada bir bırakmalı, tekrar tazelenip dinlendikten sonra yolumuza devam etmeliyiz...”

  Buradan çıkan sonuç ortadadır: Bir şeyin üzerinde ne kadar durursanız, ondan o derece etkilenirsiniz.

  Ya tamamen yılar ve o işi bırakır veya o işe kendinizi verip sevmeye başladığınız nispette başarılı olursunuz. “Başaracağım, başarmalıyım” dediğiniz işlerde yılgınlık göstermeden çalışma zorunluluğu vardır. Bir iş, ne derece zor gelirse gelsin, yılmak bilmeyen bir çalışma neticesinde başarılacaktır.

  Derslerinde başarılı olması için yardım etmem gerekli bir öğrenci vardı. Ailesi oldukça fakir olduğu için çalışıp çabalayarak bir yerlere gelmesi gerekiyordu. Zaten çalışmaktan başka da seçeneği yoktu. Fakat, ne zaman çalışmaya başlasak, kitabı, defteri ne zaman eline alsa esnemeye başlar ve bir an önce benden kurtulma çareleri arardı. Çünkü ders çalışmak ona oldukça sıkıcı geliyordu. Sık sık yüzünü yıkatma, yiyecek için önüne bir şeyler koyma, sevdiği konuları konuşma… gibi deneyler yaparak, dersleri de bu deneylerin arasına sıkıştırmak suretiyle bir zaman geldi ki, kendisine yardımcı olmaya çalıştığım dersleri anlamaya ve anladıkça da sevmeye başladı. Ve sene sonunda sınıfın en çalışkan ve en iyi notları alan bir öğrencisi durumuna geldi. Profesörün stres yönetimi benim ışığım, yol göstericim olmuştu. “Madem ki, belirli ağırlıklar zaman süreci içinde fazlalaşıp neticede altından kalkılamaz yük haline geliyor, öyleyse sık sık bu yükü yere koyup dinlenmek gerek. Sonra da tekrar ele alındığında hem yükü taşımakta güçlük çekmeyeceğiz ve hem de onu taşıma alışkanlığı kazanmış olacağız. Yaptığımız yük taşıma alıştırmaları bize gittikçe kolay gelecek ve bir gün evveline göre daha rahat taşıyabileceğiz. Kitaplar aynı ve içindeki bilgiler de daha da zorlaşmayacağına göre, her gün biraz daha anlayıp mutluluğa ulaşmış olacağız. Bu, tıpkı ilk yıllarda zor gelen derslerin bir üst sınıfa çıktıkça ne kadar kolay olduğunu gördüğümüz gibidir.

  Adam olmaya ve bir yerlere gelmeye karar vermiş kişileri zorluklar yıldırmamalı.. Başkalarının yaptığı işleri niçin biz de başarmayalım? Yeter ki, yılmayalım ve kararlılıkla üzerine varalım. Bizlerden yukarıda olanların seviyesine göz dikelim ve “Bizim de oralarda olmamamız için bir sebep yok” diyelim. Bir gün gelecek ki, bizler de oralarda olacağız. Aksi takdirde, çalışma zorluklarını aşma gibi bir riski göze almayan sıradanlar gibi hiçbir işde başarı gösteremediğimiz için bizlerle de kimseler meşgul olmayacak, varlığımızla yokluğumuz arasında bir fark bulunmadan bu dünyadan göçüp gideceğiz.

  Gerek öğrencilik yıllarımda, gerek hayata atıldığımda ve daha da geniş anlamıyla yaşadığım süre zarfında bir işte başarılı olamamış kişilerde hep şu ortak özellikleri görmüşümdür. Böyleleri kendilerini başkalarının başarılarını küçültmekle teselli bulmaktadırlar. Şu bir gerçek ki, kimse yükseklere elleri ceplerinde çıkmamaktadır. Başarının da bir takım ilkeleri vardır. İsteyeceksin, cüret edeceksin, yılmayacak ve sabredeceksin. Önüne çıkacak güçlükler nispetinde başarının değeri artacaktır.

  Başarılı olamamış, hiçbir şeyde başarı gösterememiş kişilere bakınız, ya zayıf karakterli, ya korkak, ya pısırık veya işte böyle bir şey.. Onlar köle ruhlu insanlar olup, ille başkaları tarafından kullanılmayı hak etmişlerdir. Bunlar imkansızlık, fakirlik.. gibi mazeretlerin arkasına sığınamazlar.. Yaşadığı bunca hayat sürecinde mutlaka bir çok imkanlarla karşılaşmış fakat tembellikleri yüzünden fırsatları değerlendiremedikleri için işte böyle yarım adam olarak kalmışlardır..

  Çalışarak yükselmek mutlaka okullarda olmayabilir. Herhangi bir meslekte ilerlemiş nicelerini görmekteyiz ki, mesleklerini iyi yaptıklarından, insanların itimatlarını kazandıklarından çok iyi para da kazanıyorlar, çok iyi bir durumda da bulunuyorlar, sadece aranmıyorlar, ayni zamanda seviliyorlar da!..

  Bakalım, bu yazıyı okuyanlardan kaç kişi: “İşte ben buyum, çalıştım ve bir yerlere, bu yerlere geldim.” Diyebilecek? Ve acaba gençlerimizden kaç tanesi de: “Çalışıp ben de büyük adam olarak kendime olduğu kadar başkalarına da hizmette bulunacağım..” şeklinde kararlar alarak hayata atılabilecek?

 7. #7
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  22.Mayıs.2007
  Nereden
  Ankara
  Mesajlar
  1,124
  sayın kuzgun, siz yine de sakin ve sabırlı olun... nasıl olsa Allah herkesin gönlüne göre verir... Facebook da "Muhasebecell İnsan Kaynakları" diye diye bir grup var... size faydası olabilir. bence göz atmanızda fayda var...

  Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

 8. #8
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  01.Mayıs.2012
  Mesajlar
  108


  herkesin burada yapmıs oldugu yorumlara sayglıyımm.sonucta sizin fikirleriniz bunlar.herkes beni kendi yerine koysun öle konussun.ben bekar biriyim.surda stajımın bitmesinide az kaldı.bir ekmeklede yasarım.ben ac g eziyomm muhasebeyi öğrenmek için.millet bana akıl vercegine lütfen tanıdıklarınıza mesaj atınnn böle bir arkadasımız var.iş ihtiyacı var.sizin yapacagınız büyüklük bu.

 9. #9
  Ziyaretci


  sayın ramazan 7878 çok güzel bir yazıydı.şuanda ne kadar zorluklarla ve emeklerle burada olduğum gözümün önünden film şeridi gibi geçti.

 10. #10
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  01.Mayıs.2012
  Mesajlar
  108


  deniz hocam ne zorluklar diyosun ama yardımcı olmuyon !! sizin elamana ihtiyacınız yokmu ?

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •