Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK idari para cezası

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2010
  Mesajlar
  372


  Otel işletmemize gelen sivil polisler resepsiyonda gördükleri resepsiyonitin, başka bir otelde sigortalı olarak çalışan arkadaşının kimliğinialarak,işyeri hakkındasigortasız işçi çalıştırıyor, diye tutanak tutuyorlar. Bu tutanağın bir nüshasını bırakmadan gidiyorlar.17 gün önce, SGK'dan idari para cezası ile Aylık prim hizmet bildirimini düzelteme yazısı geldi. Bu durumda nasıl itiraz edebiliriz idari para cezası ve APHB'nin düzeltimiiçin itirazın sonucunu beklersek problem olur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 2. #2
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  29.Aralık.2009
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  2,022
  Sayın diyardemir

  Bu enteresan bir durum resepsiyondaki kişi o tutanagı imzalamısmı peki? veya madem kendi kimlik bilgileri değil nasıl imzalamış? bu normal bir durum değil ayrıca polisler tutanagın bir nüshasını bırakmamışlarsa usulsüzlük var demektir...polisler hakkında cumhuriyet savcılıgına işlem sırasında usulsüzlük yapıldıgına dair suç duyurusunda bulunun...ayrıca mevcut resepsiyonist sizin sgk lı çalışanınız ise bunuda belgeleyerek sgk müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunun...tutulan tutanagın usulsüz olduguna ve mevcut çalışan resepsiyonistin ise sgk lı olması durumunda durum lehinize sonuçlanacaktır diye düşünüyorum...iyi çalışmalar


  ....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

 3. #3
  Ziyaretci
  o polisler vergi levhasına niye bakmamışlar ya gerçekten çok abes bir durum arkadaşı yoksa yabancı uyruklumuymuş sgk ya direk itiraz edin zaman kazanın red gelirse o zaman itirazi kayıtla ödemelerinizi yapın dava edin

 4. #4
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2010
  Mesajlar
  372


  O anda resepsiyonistin yanında olan şahıs resepsiyonistimizin akrabası, ziyaret için ara sıra çalıştığıotelden bizim otele gidip gelmekte.Memur adını soyadını öğrendikten sonra,asker kaçağı olarak arandığını söylemiş. Bir kişi gideceği adreslerden biri olarak, bizim otelin de adresini vermiş. Gelen memur kimliğini sorduktan sonra kendisineasker kaçağı olarak arandığını söylüyor. O dave bizim resepsiyonistte tutulan tutanağı buişlemleilgili olduğunu sanıpokumadan imzalıyorlar.Gelen APHB'sine göre 1 günlük çalışma tespiti şeklinde.

 5. #5
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  29.Aralık.2009
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  2,022
  Sayın diyardemir

  polisler geldiklerinde sizin kendi resepsiyonistinizde işyerinde değilmiydi şayet o oradaysa polisler baska birisi için istihdama yönelik işlem yapamazlar...kaldıki o diğer kişinin asker kaçağı olup olmaması ayrı bir mevzu...ayrıca gideceği adres ne demek kişi bir anlamda sizin işyerinizde çalıştıgını beyan etmiiş oluyor...bu durumda tutanak tabi tutulur..bir nüshasının işyerınde bırakıp bırakılmadıgı ayrı bir mevzu....fakat tutanagı temın edebilirsiniz...bu netice ile yapılan işlem usule uygun gibi görünüyor..


  ....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

 6. #6
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2010
  Mesajlar
  372
  Otelde çalışan bir akrabası var onun yanındaolabilir, şeklindeyapılan bir ihbar varmış. Resepsiyonist memurlar gelmeden önce işi için oradan ayrılınca onu işi idare etmesi için oraya bırakıyor. Tutanağın usulune uygun tutulup tutulmaması, asker kaçağı olup olmaması ayrı ayrı konular ama gerçek olan orada çalışmadığı ve benim yapabileceğim şeyler hakkında yardım ederseniz sevinirim. İlginize teşekkürler.

 7. #7
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2010
  Mesajlar
  372
  Yapılan işleme ve bunun sonuçlarına, ilgili şahıslar ve personellerin beyanlarını da dilekçemize ekleyerek,SGK'ya itirazda bulunduk. İtirazımızın ne zamankomisyonca cevaplanacağını bilmiyoruz. Bu aradabizden istenenAPHB'nin düzeltimini vermezsek ve komisyon kararı aleyhimize çıkarsa,problemolur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •