Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Giden Mükellefte Sgk ve İşkur İmza Yetkileri

Müdavim Üye

Defterini verdiğim mükellefim SGK işyeri bildirgesi ve İşkur Girişlerinde yetkili olarak adım kayıtlı.
    Mükellefle iş sözleşmemiz sona erdiğinde bu kurumlarla olan durum ne olur? iptal etmem gereklimi? Mükellef işiyle çok alakasız olduğu içim muhtemelen defterleri yeni bir meslektaşıma geç verecektir.
    Geçen zamanda benim için bir sorun doğarmı. SGK ve İŞkur açısından.

Ziyaretci
    öncelikle defter ve belgeler için teslim tutanağınızı, aracılık sözleşmesi iptalinizi v.s. yapın işkur için bilgi güncellemeden yetkili atayın sgk için sıkıntı yok

Müdavim Üye
    SGK için mükellef vekalet varmişti. vekalet örmeği SGK da var.Burası sıkıntı veiyor bana.mecbur tutuluyormuşum gibi olmasın.?
    İşkur meselesini anlamadım yetkili nasıl atıcam.?

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bence sgk iptal edin yeniden şifre alsınlar.Vekaletler işv.vekili gibi ise denmeyen primlerden
    sorumlu olabilirsiniz diye yorumluyorum.Kurumlara vekaletten azlettim diye işveren yazı vermesi lazım hatta noterden olması lazım vekalet noterden olduğuna göre azilde noterden olmalı.Muhasebe beklemez hemen bir meslek mensubu ile anlaşmalı e-beyan da iptal olmalı yeni meslek mensubu bilgileri sisteme girmeli.Kolay gelsin.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Denizli
    Benda hasan beye katılıyorum. Mükellefin borçlarından sorumlu tutulursunuz. Mağduriyetinizin olmaması için şifreyi iptal edin.
    Vay benim köpek yalnızlığım
    Ben memleket arsızıyım

Müdavim Üye
    Şifreyi nasıl iptal edebilirim faal çalışanlar varken?

Müdavim Üye

Noterlikle görüştüm şimdi şifreyi ben aldığım için sorumluluğum devam edermiş.Bunun için SGK ile görüşmem gerektiği söylendi.Yarın Gideceğim...

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Şifreyi işveren iptal edecek yetkili değişti yeni yetkili budur diyecek şifre alacaktır.