Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: RAPOR GİRİŞİ HK.

Kıdemli Üye
    Herkese hayırlı işler diliyorum.
    İşçinin raporunda "18.07.2012 tarihinde 20 gün istirahatine 07.08.2012 tarihinde çalışması uygundur" diyor. Ancak ben vizite giriş sistemine Rapor başlangıç tarihi olarak 18.07.2012 İşe başlama tarihi olarak 06.08.2012 olarak giriş yapmışım.
    Bu durumda ne yapmalıyım yada yapmamalıyım? Puantajı nasıl yapıcam?eksik günü nasıl vericem?
    Saygılarımla...

Üye
    Rapor girişleri ile ilgili son iki aydır hiç girişim olmadı, lakin güncelleme yapılamıyor mu.

Bir bedeli var, çok büyük bir bedeli var.
    Bir sözün, veya bir dokunuşun..

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı ozgurcoban07 Nickli Üyeden Alıntı
    Herkese hayırlı işler diliyorum.
    <div>İşçinin raporunda "18.07.2012 tarihinde 20 gün istirahatine 07.08.2012 tarihinde çalışması uygundur" diyor. Ancak ben vizite giriş sistemine Rapor başlangıç tarihi olarak 18.07.2012 İşe başlama tarihi olarak 06.08.2012 olarak giriş yapmışım. </div>
    <div>Bu durumda ne yapmalıyım yada yapmamalıyım? Puantajı nasıl yapıcam?*eksik günü nasıl vericem? </div>
    <div>Saygılarımla...</div>
    Yazınızdan yanlış anlamıyorsam rapor giriş ekranında 07.08.2012 yerine 06.08.2012 yazmışsınız galiba.Rapor güncelleme ekranından güncelleyerek düzeltebilirsinizo işlemi.Eksik gün de Ek-10 vermeniz gerekir kuruma , Temmuz ayının eksik gün bildirimi ayın 23.08.2012 tarihine kadar yapmış olmanız gerekirdi.

Kıdemli Üye

Sn Burak_06 temmuz ayı verildi. bu işçinin ağustos ayına 6 gün daha raporu sarktı, ağustosun eksik günü için daha vaktimiz var. dediğiniz gibi işe başlamayı 07.08 yapmam gerekirken 06.08 yapmışım. şimdi güncelleme kısmından yapmam yeterli olur mu? işçi rapor parasını benim girişime göre mi yoksa rapordaki tarihler esas alınarak mı almıştır?
    uzun lafın kısası güncelleme yapsam cezai müeyyidesi var mı

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Sn Burak_06 temmuz ayı verildi. bu işçinin ağustos ayına 6 gün daha raporu sarktı, ağustosun eksik günü için daha vaktimiz var. dediğiniz gibi işe başlamayı 07.08 yapmam gerekirken 06.08 yapmışım. şimdi güncelleme kısmından yapmam yeterli olur mu? işçi rapor parasını benim girişime göre mi yoksa rapordaki tarihler esas alınarak mı almıştır?
    <div></div>uzun lafın kısası güncelleme yapsam cezai müeyyidesi var mı
    Güncelleme yapmanız gerekir böyle bir olay ile karşılaşmıştım ve rapor ücreti alamamıştı personel , Sgk güncelledikden sonra ödemeyi yaptı.

Kıdemli Üye
    Yalnız bizim işçi rapor ücretini aldı demekki bir gün eksik aldı. İşçibir günlük ücret olunca farkına varmadı yada önemsemedi. Güncelleme yapmamda bir sıkıntı olmayacak anladığım kadarıyla!!!

Müdavim Üye
    gaza gelme kardeşim madem yanlış yapmışsın şimdi yanlışı düzelteyim derken cezaya muhatap olacaksın o yüzden düzeltme yapma
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Yalnız bizim işçi rapor ücretini aldı demekki bir gün eksik aldı. İşçi*bir günlük ücret olunca farkına varmadı yada önemsemedi. Güncelleme yapmamda bir sıkıntı olmayacak anladığım kadarıyla!!!
    Eğer aldı ise rapor ücretini tekrar güncelleme yapma bence.

Kıdemli Üye
    o halde puantajı 6 gün değil 5 gün çalışmamış gibi göstereceğiz. bu durumda raporda 6 gün görünüyor açıklamamız işçi bir gün önceden yani rapor süresi bitmeden iş başı mı yaptı diyeceğiz?

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    o halde puantajı 6 gün değil 5 gün çalışmamış gibi göstereceğiz. bu durumda raporda 6 gün görünüyor açıklamamız işçi bir gün önceden yani rapor süresi bitmeden iş başı mı yaptı diyeceğiz?
    <div></div>
    Hayır sen eksik gününü doğru şekilde 6 gün olarak yap.O kısımla ilgili ilerde sorun olursa düzeltmeni,güncellemeni yaparsın.Eğer içim rahat etmez şimdiden yapıyım dersende sen bilirsin.