Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞİ TERK SÖZLEŞME GİRİŞ SÜRESİ

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    ARKADAŞLAR MÜKELLEF 1 AY ÖNCE İŞİ TERK ETTİ.ANCAK SİSTEMDEN GİRİŞİNİ YAPMAYI ATLAMIŞIZ.SÜRE 15 GÜN DİYE BİLİYORUM.15 GÜN GERİYE GİRSEK SIKINTI DOĞARMI.YOKSA TERK TARİHİNİ GİRSEK CEZA OLURMU? ACELE CEVAP LÜTFEN.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı didem Nickli Üyeden Alıntı
    ARKADAŞLAR MÜKELLEF 1 AY ÖNCE İŞİ TERK ETTİ.ANCAK SİSTEMDEN GİRİŞİNİ YAPMAYI ATLAMIŞIZ.SÜRE 15 GÜN DİYE BİLİYORUM.15 GÜN GERİYE GİRSEK SIKINTI DOĞARMI.YOKSA TERK TARİHİNİ GİRSEK CEZA OLURMU? ACELE CEVAP LÜTFEN.
    Aracılık sözleşmenizi iptal etmeyi söylüyorsunuz galiba,15 gün geriye dönük olarak iptal edebilirsiniz,bir problem çıkmaz.

Müdavim Üye
    dündü zannedersem buna benzer bir konu vardı en mantıklısı siz 31.08.2012 olarak sistemden iptalini yapın
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Müdavim Üye
    Alıntı Burak_06 Nickli Üyeden Alıntı
    Aracılık sözleşmenizi iptal etmeyi söylüyorsunuz galiba,15 gün geriye dönük olarak iptal edebilirsiniz,bir problem çıkmaz.
    lütfen problem çıkmaz demeyin arkadaşım büyük bir kitleye hitap ediyorsunuz farkındamısınız
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı ismailgabakci Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Burak_06 Nickli Üyeden Alıntı
    lütfen problem çıkmaz demeyin arkadaşım büyük bir kitleye hitap ediyorsunuz farkındamısınız
    Farkındayım bu konu ile ilgili ceza ile karşılaşıldığını görmedim ve formda yazılmadı. Ve yasal süresi 15 gündür.15 gün geriye iptal edildiğinde (yani süresi içerisinde) size ne denilebilinir. Burada polemik yaratmak için yazı yazmaya gerek yok..

Müdavim Üye
    sayın burak_06 farkındaysanız siz polemiğe sebep oluyorsunuz hakkında kesin hüküm olmayan bir konu için alalade bir şekilde birşey olmaz diyorsunuz ceza ile karşılaşıldığını görmedim diyorsunuz sizin görmediğiniz şeyler doğrumu oluyor yani bundan sonra o zaman konu açarken önce size bir soralım siz böyle bir durumda ceza gördünüzmü diye görmediyseniz sorun olmaz öylemi diyorsunuz yani mükelelf bildirimi de aynı şekilde cezalı birileri hala görünmüyor lütfen mantıklı olalım işin doğrusunun ne olduğunu söyleyelim ve cezasız olması için yapması gerekeni söyleyelim karar kişiye kalsın kolay gelsin

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı ismailgabakci Nickli Üyeden Alıntı
    sayın burak_06 farkındaysanız siz polemiğe sebep oluyorsunuz hakkında kesin hüküm olmayan bir konu için alalade bir şekilde birşey olmaz diyorsunuz ceza ile karşılaşıldığını görmedim diyorsunuz sizin görmediğiniz şeyler doğrumu oluyor yani bundan sonra o zaman konu açarken önce size bir soralım siz böyle bir durumda ceza gördünüzmü diye görmediyseniz sorun olmaz öylemi diyorsunuz yani mükelelf bildirimi de aynı şekilde cezalı birileri hala görünmüyor lütfen mantıklı olalım işin doğrusunun ne olduğunu söyleyelim ve cezasız olması için yapması gerekeni söyleyelim karar kişiye kalsın kolay gelsin
    Arkadasım bana sorulmasına gerek yok, herkes burda yorumunu yapıyor ise benim yaptığım yorumda sizi ilgilendirmez.

İkinciside burada sorulan soru ile ilgili bir fikir veriliyor.Soruyu soran kişinin herhangi bir yaptırımla karşılaşmaması için yasak süresi olan 15 gün belirtilerek söyleniyor.Ne diyelim terk tarihinde mi iptal edin diyelim..1 ay geriye dönük iptal ettiğinde asıl o zaman problem olur.Normal süresinde iptal eder,vergi dairesi izahatını isterse gereken izahatı yapar muhattap olan kişi.Bu konu ile ilgili formda bir çok konu var biraz incelemenizi tavsiye ederim iyi günler.Edited by: Burak_06

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    .Edited by: Burak_06

Üye
    Nereden
    konya
    sayın İsmail ve Burak vey aslında ıkınızde aynı cevabı vermişsiniz.

mükellef terk tarıhınden ıtıbaren 15 gun içinde terk tarıhını atarak iptal etmek gerekırdı.

su anda en uygunu bugun den 15 gün geriye bi tarih belirleyeret iptal edilmesidir.

31.08.2012 veya 25/08/2012 olabilir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı baykara42 Nickli Üyeden Alıntı
    sayın İsmail ve Burak vey aslında ıkınızde aynı cevabı vermişsiniz.mükellef terk tarıhınden ıtıbaren 15 gun içinde terk tarıhını atarak iptal etmek gerekırdı.su anda en uygunu bugun den 15 gün geriye bi tarih belirleyeret iptal edilmesidir.31.08.2012 veya 25/08/2012 olabilir.
    Aynen katılıyorum insanlar kendileri verdiği cevapla çelişmemeli.. Eğer problem çıkacağına inanıyor ise yorumu yazan kişi 31.08.2012 iptalini yapın dememeli.Bu konu hakkında başka yorum yapmayacağım. iyi günler.