Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ÖZEL BİR DURUM

Ziyaretci
    aslında ben sizlerle özel bir durumumu paylaşmak istedim.fikirlerinize ve önerilerinize ihtiyacım var.ben bir şirkette bağımlı olarak çalışmaktayım.9.ayımı doldurdum.maaşım 2.500,00 tl.ben de yanlış olduğunu biliyorum ama maaşımın 1.200 tlsini bankadan alıyordum 1300tlsini de elden.geçen ay işveren sizin bankadan olan maaşınızı 1500 tl yapalım dedi.tabi ben de bunu zam olarak algıladım.sonra bir baktım elden 1000 tl vermiş yani bankayı artırırken elden olanı düşürmüş.yani benim için bir şey değişmedi.bugün konuşmayı düşünüyorum.açıkçası biraz da cesaret toplamak istedim.ben burda elimden geldiğince emek harcadığımı düşünüyorum gün geçtikçe benim işgücüm artıyor.en basitinden ben başladığımda 12 işçiyken şuan 23 işçi oldu.ön muhasebe sistemi bile doğru dürüst yokken ona bile el atıp bir düzen oluşturdum burada eksik olan herşeyi tamamlamaya çalıştım kendimce.işe başlarken bu kadar yoğun bir işyeri olduğunu bilseydim hayatta bu ücreti kabul etmezdim.açıkçası bu durum beni hayal kırıklığına uğrattı.belki burası yeri değil ama içimi dökmek istedim.rahatlamak istedim.bugün bir şekilde kendisiyle görüşüp gerekirse işi bırakacağım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Sayın sevinç_35

rahatlıkla emin olabilirsiniz ki sizinle aynı durumu taşıyan onlarca çalışan vardır.Burada iş baştan yanlışlıklarla başlamış...işveren maaşın bir kısmını elden bir kısmını banka hesabıyla vererek..bir nevi yolsuzluk yapmış vergide kısıtlama vs vs...siz bunu ilk başta kabul ederek yanlış yapmışssınız gerek zoraki yaşam şartları gerek sosyal gerçekler gereği vs vs...bu durumda işverenle konuşmanızın verimli olacagını sanmıyorum nitekım olumlu gelişmeler başta olmamış...işyerınızdekı konumunuz nedir ? iş ile uyumlulugunuz ne durumdadır bilemem ama işveren belkı cüzi bir miktar artış ile sizi kaçırmak da istemeyebilir...tabi bunlar ihtimaller...size tavsiyem hiçbir zaman yasal prosedüre aykırı davranmamakta ısrarcı olmaya çalışın...kesin yapmalısınzı diyemem çünki sizinle aynı durumu taşıyan onlarca insan var buda bir gerçek yani bunları yok sayamayız...nitekim işsizlik gibi sorunun oldugunu düşünürsek dimi ama....

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Ziyaretci
    Alıntı sevinç_35 Nickli Üyeden Alıntı
    aslında ben sizlerle özel bir durumumu paylaşmak istedim.fikirlerinize ve önerilerinize ihtiyacım var.ben bir şirkette bağımlı olarak çalışmaktayım.9.ayımı doldurdum.maaşım 2.500,00 tl.ben de yanlış olduğunu biliyorum ama maaşımın 1.200 tlsini bankadan alıyordum 1300tlsini de elden.geçen ay işveren sizin bankadan olan maaşınızı 1500 tl yapalım dedi.tabi ben de bunu zam olarak algıladım.sonra bir baktım elden 1000 tl vermiş yani bankayı artırırken elden olanı düşürmüş.yani benim için bir şey değişmedi.bugün konuşmayı düşünüyorum.açıkçası biraz da cesaret toplamak istedim.ben burda elimden geldiğince emek harcadığımı düşünüyorum gün geçtikçe benim işgücüm artıyor.en basitinden ben başladığımda 12 işçiyken şuan 23 işçi oldu.ön muhasebe sistemi bile doğru dürüst yokken ona bile el atıp bir düzen oluşturdum burada eksik olan herşeyi tamamlamaya çalıştım kendimce.işe başlarken bu kadar yoğun bir işyeri olduğunu bilseydim hayatta bu ücreti kabul etmezdim.açıkçası bu durum beni hayal kırıklığına uğrattı.belki burası yeri değil ama içimi dökmek istedim.rahatlamak istedim.bugün bir şekilde kendisiyle görüşüp gerekirse işi bırakacağım.
    Merhabalar,
    İşinize karışmak gibi olmasın ama patronumuzun defter sayısı biraz fazla olmasına rağmen yinede tahsilatta büyük sıkıntılar yaşadığımız için bu paraları bile (2.500,00 ) zor görüyor. Ve genel muhasebe işlerini bilirsiniz haddinden fazla gece 10 da çıkıyoruz. Başka bir iş bulabiliyorsanız çıkın daha kolay ve maaşı iyi olan bir işte bulabilirsiniz herşey nasiptir fakat sizin yerinizde olsaydım alışmış ve sistemini öğrendiğim bir yerden çıkmazdım. Maaşın bir kısmını bankaya yatırma konusuna bakarsak bu yanlış birşey fakat kim yapmıyorki onu göstersinler bana, 100 kişiden kaçının maaşı düzgün ve bankadan yatırılıyorsa bir liste versinlerki bana inanayım. Neyse diğer konundada Karar sizin. Saygılar.Edited by: MERT BULUT

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Merhaba,<div></div><div>Öncelikle acele karar vermeyin bence. Bulunduğunuz yerde ne gibi bir pozisyonda çalışıyorsunuz bilmiyorum ama şu ortam da herhangi bir iş için bile 2.500,00 tl bence önemli bir rakam.</div><div></div><div>iş yükünüz zamanla artmasını çokk yadırgamayın bu olağan bir durum. önemli olan işyerindeki ve işveren tarafından size olan bakış açısı benim fikrimce. tabi ki devlete olan yükümlülükler ağır geldiği için işveren düşük ücret göstermeyi tercih ediyor heryerde olduğu gibi.</div><div></div><div>ama siz bulunduğunuz yer ile muadil şartlarda olan diğer insanlar ile aranızda bir kıyas yapın bence. </div><div></div><div>bu noktadan sonra eğer hala iş yükünüze göre emeğinizin karşılığını alamadığınızı düşünüyorsanız karar size kalır. </div><div></div><div>şunu da unutmayın bir düzen kurduğunuzdan bahsediyorsunuz bunun için harcadğınız emeklerin başkasına da bırakamazsınız.</div><div></div><div>siz işvereninizile görüşün ama mutlaka, bu hem size hemde işvereninize bir cevap olacaktır.</div><div></div><div>siz işverenizi net olarak tanıyacaksınız oda sizin gerektiğinde hakkını arayan biri olduğunuzu anlayacak. ona göre davranacak.</div><div></div><div>çok sert olmayın, doğru anı kollayın. iş arasında değil özek olarak bu konuyu sadece onunla ve bu konu için ayrılmış zman da konuşun.</div><div></div><div>benim tavsiye fikirlerim bunlar.</div><div></div><div>saygılarımla.</div>
    Yapmak Zor, Yıkmak Kolaydır.Hayat İman ve Cihaddır.

Müdavim Üye

yanlış anlamayın ama zam ayı değil neden zam beklentisi içine girdiniz ki tekrar düşünün
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Sayın ismailgabakci

zam ayı diye matbu bişy yok çalışan magduriyetini dile getirip fikir talep ediyor..değişik kişilerden değişik yorumlara ihtiyaç olunabilir bu gibi durumlarda....

Ziyaretci

öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim.evet direkt kendisiyle görüşemezsem içimde hep bir belirsizlik olacak konum olarak baktığımızda da hem eğitim bakımından hem de maaş yönünden en yüksek olan benim.en çok da zaten burası için gerçekten emek harcadım.yaptıklarımı burada tek tek saymak istemiyorum.sadece bir mali müşavir olarak değil kendi işyerim gibi benimsedim yeri geldi işçilerin dertlerini dinledim.düşünün resmi tatil ücretiymiş yıllık izinmiş fazla çalışmaymış bunların hiçbirinin uygulanmadığı yerde ben uygulamaya soktum.bakalım kendisiyle görüşeceğim.olumlu veya olumsuz size bildiririm.tekrar teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Sayın sevinç_35

umarım hakkınızda hayırlısı olur sizin için, görüşün tabi içinizde ukte kalmasın....iyi çalışmalar

Ziyaretci
    evet ismail bey ben zam beklentisi içine girdim çünkü önceden beri çalışanlara ocak ayında benim gibi yıl ortasında veya 2011 yılı sonunda işe girenlere az da olsa zam oldu.ağustosta temmuz ayı maaşlarını alırken benim haricimde hemen herkes zamlı olarak aldı.bana da sizin için uygun olursa sizinkini de önümüzdeki ay bankadan yatanı artıralım dendi.böyle bir durumda ister istemez bir beklenti içine giriyorsunuz.

Müdavim Üye
    sayın Mustafa05 zam ayı diye matbu birşey yok demişsiniz zaten maaş konusunda matbu kelimesi kullanılmalımı kullanılmamalı tartışılır ama size şunu söyleyeyim bu devlet TÜRKİYE CUMHURİYETİ her yıl sizin tabirinizle matbu olarak toplanır ve ocak ve temmuz aylarında olmak üzere asgari ücreti belirler ve türkiye genelinde ocak ayında yine sizin tabirinizle maaş görüşmeleri yapılır bazı şirketler istisnai olarak elemanın işe alındığı tarihi baz alıyorlar ayrı bir mesele fakat sayın sevinç_35 in durumu konu başlığındanda anlaşılacağı üzere çok özel bir durum yani arkadaşın durumunu iyi irdelemek lazım gaz verip uçurumdan yuvarlamamak gerekiyor TÜRKİYE nin gerçekleri var aldığı maaş ne az ne de çok fazla ama işe ilk girdiği andaki hali ile şimdiki hali arasında olup bitenleri maddi manevi yönde sadece kendisi biliyor o yüzden kendi vicdanıyla başbaşa bırakmak en doğrusu olmalı hakkınızda hayırlısın versin ALLAH c.c.
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!