Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İnt. E Bey. Yetki Bildirgesini Vermeyi Unutmuşum

Müdavim Üye

İşyeri kapanışı yapılan mükellefin İnt. E bey. Yetki bildirgesi kapanışını vermeyi unutmuşum.Hayırlısı olsun diyorum. Benimle aynı durumu paylaşan meslektaşlarım varsa, ne yapmalıyım. Cezalar ne zaman gelir?
    1170 tl değilmi ceza tutarı?Edited by: deryaderya

Kıdemli Üye

Geçenlerde benimde başıma geldi olay üstadlarında önerisi ile şuanki tarih ile 15 gün geri gidip kapattım.
    Herhangibir bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum inşallah

Müdavim Üye
    terk tarihinden itibaren 15 gün süreniz vardı
    süresi geçtimi
    eğer süresi geçti ise bugünden geriye 15 gün hesaplayın ( garanti olsun 14 yapın )
    ona göre iptal edin kimse fark edipte ceza kesmez neden bu tarihte fesh edildi demez
    ama siz süreyi geçiripte girerseniz cezanız garanti

Müdavim Üye
    30 haziran tarihiyle kapanış verdim.Sinir bozucu olan durum akraba bu kişi...
    Muhasebe ücretide vermediler. Zorla arada alıyorum. bu günden geriye 14 gün yazıpmı kapatayım?
    Öncekiyıllarda bir mükellef gelmişti. Defterini tutan meslektaşım vergi levhası bildirimini vermemiş. Budurum vergi dairesinde tesadüfen ortaya çıktı. Yeni vergi levhaları hazırlandığından ve 1 yıl üzerinden geçtiği için ceza kesilmeyeceğini söylemişlerdi.
    Bir yıl geçse bu cezada iptal olur mu acaba?

Müdavim Üye
    İnşallah Ahmet Bey zaten ne emeklerle kazanıoruz..İnşallah sizinde başınız ağrımaz.
    Ahmet Bey dairede çalışan memurlara danıştınız mı bu konuyu?Edited by: deryaderya

Müdavim Üye
    Zaten süre geçmiş sayın Citybird. Anlamadım son cümlenizi. Herşey ceza.... Bizi baştan suçluyor sanki birileri.Bir ben mi korkarak yaşıyorum diyorum. Ama Forumda yazılanları okuyunca anlıyorum ki yalnız değilimEdited by: deryaderya

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    14 gün öncesinden sözleşme iptalini girin.. herhangi bir ceza gelmez.. işyerini kapatmış olması ile sizin sözleşmeyi iptal etmeniz aynı tarihde olacak diye bir kural olacağını sanmıyorum.. Sözleşmem devam etti.. farklı ihtimaller olabilir.. bence herhangi bir ceza olacağını zannetmiyorum
    sözkan

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı deryaderya Nickli Üyeden Alıntı

İşyeri kapanışı yapılan* mükellefin İnt. E bey. Yetki bildirgesi kapanışını vermeyi unutmuşum.Hayırlısı olsun diyorum. Benimle aynı durumu paylaşan meslektaşlarım varsa, ne yapmalıyım. Cezalar ne zaman gelir?
    <div></div>1170 tl değilmi ceza tutarı?
    15 gün geriye dönük olarak iptal ediniz aracılık sözleşmenizi.Böyle bir durumdan dolayı ceza yenildiğine şahit olmadım şahsen, sizinde herhangi bir ceza yiyeceğinizi sanmıyorum,bir sıkıntı olmaz.

Müdavim Üye
    hiç iptal dahi etmeseniz, sene sonuna kadar zaten süresi bittiğinde kendiliğinden iptal olacaktır..

bizde de aynı sorun yaşandı.iptal süresi geçtiğinden bir işlem yapmadık..sene sonunda sözleşme süresi bittiğinden kendiliğinden fesh oldu..

Kıdemli Üye
    Merhaba üstadlar;
    sorum şu ki sözleşmesi devam eden mükellefin yönetim kurulu başkanı
    değişmiştir.Bu durumda yeni sözleşme yapılarak tekrardan mı girilecek yoksa
    eskisini güncellesek olurmu unutmuşuz yapmayı.
    Teşekkürler.