Sayfa 3 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 204 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK NACE KODU

Ziyaretci

Ziyaretci

Ziyaretci

Kıdemli Üye
    Nereden
    KONYA
    üstadlar konya sgk ya yaklaşık 2 günde 40 adet adet nace kod değişikliği için dilekçe verdim prim nispetleri değişmediği takdirde düzeltmeyi yapıyorlar prim nispeti değişirse o zaman denetime tabi tutuluyor vermiş olduğum dilekçelerin bu saat itibariyle 15 tanesi düzeltilmiş durumda dilekçeleri verirken önden çalışma yaptım prim oranları değişen varsa dilekçe vermedim yoksda dilekçelerin hepsini gönderdim. şu ana kadar memurların nace kod dilekçelerinden bıktığı duyumları var herkes vermeye başlamışsorunsuz atlatılır inşallah.
    enteresan

Ziyaretci
    arkadaşlar nace kodları değişimi için sgk ya verılecek dilekçe örneği paylaşabılırmısınız? saygılar..

Kıdemli Üye
    Nereden
    KONYA

bu şekilde yazdım ve verdim

Kurumunuz...................................... işyeri sicil numarasında kayıtlı mükellefinizim.
    <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    İşyeri faaliyetinin NACE Rev.2 altılı kodlara göre belirlenmesi projesi kapsamında işyeri NACE kodumuzun hatalı olduğunu belirledik. Yeni nace kodunu bakanlığın belirlediği KISA VADELİ SİGORTA KOLLARI PRİM TARİFESİ cetvelinden tespit etmiş olup prim nisbetlerindede bir değişiklik söz konusu değildir bu sebeble işyeri nace kodumuzun değiştirilmesini arz ederim.
    Saygılarımızla,

ESKİ NACE KODU : 7022 PRİM NİSPETİ -- 1 1,0
    OLMASI GEREKEN NACE KODU : 6920 PRİM NİSPETİ — 1 1,0
    enteresan

Müdavim Üye
    ARKADAŞLAR...

BU NACE KODU LİSTE ADRESİNİ YAYINLARMISINIZ LÜTFEN.

ANCA İŞYERLERİ KODLARINDA HATA VAR..BIKTIM VALLA..BİRDE SİSTEM DEVAMLI ATIYOR..

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    umarım İstanbul odasının sgk il müdürlüğüne verdiği talep dilekçesini dikkate alırlar ve kendimiz firmanın nacekodunu belirleriz.

Üye
    peki üstatlar prim nispetleri düşecekler yada artacaklar var bunları ne yapacaz biz doğru bildirimi yapmışıs sgk yanlış işkolu seçmiş tabii yıllarca eksik prim ödenmiş oldu bunların sonucu ne olacak ne yapılması öderilir

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Alıntı CHOPPER35 Nickli Üyeden Alıntı
    ARKADAŞLAR...

BU NACE KODU LİSTE ADRESİNİ YAYINLARMISINIZ LÜTFEN.

ANCA İŞYERLERİ KODLARINDA HATA VAR..BIKTIM VALLA..BİRDE SİSTEM DEVAMLI ATIYOR..

Bu sitenin ana sayfasının, sol tarafında "Mevzuaat ve sabit konular" başlığının en altında nace kodları var.
    SMMM Aziz ERSOY