Sayfa 1 Toplam 21 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 204 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK NACE KODU

Müdavim Üye
    Nereden
    D Ü N Y A
    omonder

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı omonder Nickli Üyeden Alıntı
    O ekrandan giriş yapıp,firmanıza uygun nace kodunu seçmeniz gerekiyor, yoksa e-bildirgeniz onaylanmıyor.

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM
    Sistem çalışmıyor....

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Aynı sorunla herkes gibi bende karşılaştım.İşinşu ilginç yönü var aslında.Vergi dairesinin nace kodları beni ilgilendirmez demekte sgk ve birliktelik sağlaması için uygulanan nace sistemi vergi dairesinden ayrı.Halbuki hepsi tek dilden konuşmalı.Bende çalıştığım firmanın kodunun düzeltilmesi için dilekçe verdim.Tamam yoklamaya sevkedeceğiz ama 4-5 ayı bulur dediler.Dedimsorun yok ama ben gene bu ay e bildrgemin onaylanması için bana uymayan nace kodunun son 2 hanesini sisteminizden seçmek zorundayım.Sorun yok dediler.Yanlız asıl sorun şu olacak.Benim gerçeknace kodumu gelip işyerinde tespit ettikten sonra şu anda onların kayıtlaırnda olan nace kodunun prim derecesi farklı ise aradaki tehlike sınıfı prim farkını da benden isteyecekDüşükse sorun yok tabi.

Müdavim Üye
    alakasız kodlar var bunları nasıl değiştirebiliriz bununla ilgili girişimde bulunan oldumu acaba bile bilede yanlış nace kodu seçmek istemiyorum.

Kıdemli Üye
    Üstadlar
    benimde dün soruyordu bugün bir mükellefin 8 ay bildirgesini sormadan verdim.

bir kontrol ederseniz kaldırıldımı acaba.

Kıdemli Üye
    sözde doğru girdircekler kodları. ama şecenekleri kendileri veriyorlar yine. bunlardan seçebilirsin sadecediyorlar. nasıl iş allahım. gülmek istiyorum. gülüyorumm))))))))))))))))))))))))))

Üye
    )

» Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.
    Konfüçyüs

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı hasan_ali Nickli Üyeden Alıntı
    sözde doğru girdircekler kodları. ama şecenekleri kendileri veriyorlar yine. bunlardan seçebilirsin sadecediyorlar. nasıl iş allahım. gülmek istiyorum. gülüyorumm))))))))))))))))))))))))))

Ne güzel siz gülebiliyorsunuz...
    Zira size seçenekler sunmuşlar, benim pek çok müşterimde alakasız tek bir nace kodu çıkıyor, ya seçeceksin ya seçeceksin, deve misali. Ne olacak? Nace kodunu sen beyan etmiş olacaksın. Bilgiler tam ve doğru olarak güncellenmiş olacak. TAM ANLAMIYLA İDARE-İ MASLAHAT GÜZARCILIK.......!

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Kıdemli Üye

ben işkurdan giriş yapıp düzeltmesini yaptım ama sgk de halen düzelmedi sorun işkurdaki süzeltmenin sgk yansımamış olması