Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev adresini LTD şirket adresi olarak göstermek

Ziyaretci
    Merhaba,

Yeni kuracağım ltd şirketin adresini ev adresim olarak göstermek istiyorum. Home-ofis çalışma niyetindeyim, internetten satış vs.
    Forumda aşağıdaki linkte benzer bir konu var;
    https://www.mustafagulsen.com/forum/....asp?TID=60129

Fakat yanlış anlamadıysam konu şahıs şirketi açısından değerlendirilmiş, o yüzden yeni konu açtım.

1- Ltd şirket için de böyle bir uygulama mümkün müdür?
    2- Ev içerisinde fiziken bir ofis bölümü ayırmak zorunlu mudur?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Ziyaretci

Dükkan açmayı gerektiren bir faaliyetiniz olmadığı sürece mesela konfeksiyon ürünlerinin evden dışardaki kişilere parekende satılması ev adresinde tescilinizi yaptıra-mamanıza sebep olur. Fakat belirttiğiniz gerek int. gerekse toptan satışlarınız evdende yapılabilir. Evinizin bir bölümünü yoklama memurlarının geldiği yoklamada evin bir odasının bu işi yapmak için ayrıldığı ayrıntılı yazılabilir/yazar.

Ziyaretci
    Mert Bey çok teşekkürler yorumlarınız için.
    ithal ettiğim ürünleri internet üzerinden satacağım. Kısa süreli depolama gerektiren durumlar olursa da lojistik firmalarının depolama hizmetlerinden yararlanmayı düşünüyorum. Bu durum bahsettiğiniz yapıyla çelişmiyordur inşallah.
    Teşekkürler...

Ziyaretci
    Alıntı smutluer Nickli Üyeden Alıntı
    Mert Bey çok teşekkürler yorumlarınız için.
    ithal ettiğim ürünleri internet üzerinden satacağım. Kısa süreli depolama gerektiren durumlar olursa da lojistik firmalarının depolama hizmetlerinden yararlanmayı düşünüyorum. Bu durum bahsettiğiniz yapıyla çelişmiyordur inşallah.
    Teşekkürler...
    Parekende satış harici aldığınız ürünleri işi yapacağınız evin odasında muhafaza edebilirsiniz. Bunda sıkıntı olmaz.

Ziyaretci
    Peki kuruluş esnasında mevcut kira kontratımı kullanabilir miyim? Yoksa ev sahibi ile şirket için ayrıca bir kontrat düzenlemeli miyim, 1 odası ev için 1 odası şirket için şeklinde 2 ayrı kontrat gibi?

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    sayın smutluer

bir meslek mensubumuz ile görüşür iseniz bu sorularınıza çok rahat cevap alabilirsiniz.

Ziyaretci
    Alıntı Ahmet Evcen Nickli Üyeden Alıntı
    sayın smutluer

bir meslek mensubumuz ile görüşür iseniz bu sorularınıza çok rahat cevap alabilirsiniz.
    Ahmet Bey ltd şirket kurmak için tabi ki bir mali müşavir ile beraber çalışıyorum, kendi kendime yapacak halim yok. Fakat ltd şirket kurup homeofis çalışmak çok sık karşılaşılan bir durum değil zannediyorum zira bu konuda farklı görüşler var;

1 kontrat olacak ama içerisinde ayrıca bir madde olacak diyen de var,
    ev için 1 kontrat, şirket için 1 kontrat ayrı ayrı olacak diyen de var,

forumda soruyor olmanın amacı da fiziken ulaşmanın zor olduğu çok sayıda insandan görüş almak değil midir...Edited by: smutluer

Ziyaretci
    Değerli üstadlarım elbette bazı konularda müşavir kişilerinde görüş farklılıkları vardır ki devletin kurumlarının aynı konuya verdiği özelgelerde bile durumlar farklı olabiliyor. Her iki vergi dairesi aynı konudaki özelgeye kanuna yorum kısmında farklı anlamlar çıkarıyorlar. Sayın ahmetevcen aslında sizi kırmak veya rencide etmek için söylediğini düşünmüyorum, sonuç olarak şirket ile şuan o evde oturan kişi arasında kira kontratı düzenlenecek ve sonrasında diğer işlemler aynıdır. Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    Sayın Mutluer , bu iş meslek mensubunun işi

her meslek mensubu farklı görüş bildirebilir. boş verin hepsini.. kendi müşavirinizin dediğini kaale alın. sorun çıkar ise kendi müşaviriniz ile muhatap olursunuz.

sayın Mert Bulut'un dediği gibi kimseyi kırmak niyetim olamaz.

Ziyaretci
    Mert Bey, Ahmet Bey,
    Teşekkürler yorumlarınız için.
    Bizim planımız mevcut kontratı yenileyip, "bir odası ... şirketi tarafından kullanılacaktır" gibi bir ifade eklemek şeklinde.

Saygılarımla,