Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK AYLIK BİLDİRGE

Müdavim Üye
    İşyerlerinin faaliyet konusunun NACE Rev.2'ye göre belirlenmesi işlemi Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nce yürütülmekte olan iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tehlike sınıflarının belirlenmesine yönelik bir çalışmadır. Bu ekran üzerinden seçilecek kod, işyerinizin SGK işyeri tescil, işkolu kodu ve kısa vadeli sigorta kolları prim oranlarında herhangi bir değişikliğe yol açmayacaktır.

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    evet şuan aylık bildirge göndermem gerekiyordu gönderdim nace hatası verdi en üsttekini işaretlkedim gönderdim bişe öğrenebildinizmi
    khjgbjjfhvkjgjhvbgjbjkbşghv

Müdavim Üye
    firmaya uygun olan nace kodunu seçip gönderiyorsunuz her firmanının konusuna göre nace kodu çıkartıyor ancak mali müşavirlik hizmeti vermekteyiz bizmkini gönderemedim saçma sapan kodlar çıktı

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    iyi de sadece 3 tane yok mu

Müdavim Üye
    432101 Bina ve bina dışı yapıların elektrik tesisatı, kablolu televizyon ve bilgisayar ağı tesisatı ile konut tipi antenler (uydu antenleri dahil), elektrikli güneş enerjisi kolektörleri, elektrik sayaçları, yangın ve hırsızlık alarm sistemleri vb. kurulumu
    432103 Karayolları, demiryolları ve diğer raylı yolların, liman ve havaalanlarının aydınlatma ve sinyalizasyon sistemlerinin tesisatı (havaalanı pisti aydınlatmasının tesisatı dahil)

Dayanıklı tüketim şirketine verilen kodlarına bakın

Müdavim Üye
    bu firmaya nasıl yapıcaz beyaz eşya firması sgk yı arayıp sorucaz

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    iyi de bende sadece
    <TABLE borderColor=#1d4878 width=794 border=1>
    <T>
    <TR>
    <TD =#eff8fb colSpan=2>< = value=551002 name=as2>551002 Otel vb. konaklama yerlerinin faaliyetleri (günlük temizlik ve yatak yapma hizmeti sağlanan yerlerin faaliyetleri) (kendi müşterilerine restoran hizmeti vermeyenler ile devre mülkler hariç)</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#ffffff colSpan=2>< = value=551005 name=as2>551005 Otel vb. konaklama yerlerinin faaliyetleri (günlük temizlik ve yatak yapma hizmeti sağlanan yerlerin faaliyetleri) (kendi müşterilerine restoran hizmeti verenler ile devre mülkler hariç)</TD></TR>
    <TR>
    <TD =#eff8fb colSpan=2>< = value=551006 name=as2>551006 Tatil amaçlı pansiyonların faaliyetleri (günlük temizlik ve yatak yapma hizmeti sunanlar)</TD></TR></T></TABLE>bunlar çıkıyor nerden seçilecek

Müdavim Üye
    size uygun kod varsa üzerine tıklayın sol başta kutucuğa tik atıcakcısınız

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    bana uygun değiller sgk aradım dilekçe yaz dedi çoğu da uyuşmuyor

Müdavim Üye
    aynı sorun bendede var aylık bildirgeme faaliyetimi yazmışım birde bunlarla uğraş