Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ÖLEN EŞTEN EMEKLİ MAAŞI

Ziyaretci
    ölen eşten emekli maaşının alınabilmesi için, diğer eşin emekli olması bu maaşın alınmasını engeller mi?

Ziyaretci
    ?????????

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    bilgiğim kadarıyla bir kişi iki ayrı emekli maaşı alamıyor...sonuçta bu anneden babadan kalan maaş değil...bilakis emekli kişinin ölen eşinden dolayı kalan maaş ve nitekımde emekli maaaşı...hiç sanmıyorum böyle bir olayın onaylanacagını...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Ziyaretci
    teşekkür ederim...

Müdavim Üye
    Nereden
    esnaf

Dul eşler evlenmedikleri sürece aylık alırlar<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /></span> Sayın Ali Tezel, Emekli sandığından emekli olan eşlerden birinin vefatı halinde diğer eşin maaş durumu ne olur? Yani şunu söylemek istiyorum, ben bir kanser hastası (Kemik İliği) olduğumdan, emekli sandığından emekliliğime yaklaşık 2 sene kala malulen emekli oldum. Benim ölmem halinde yine kendisi emekli sandığından emekli olan eşim, benim maaşımı da alabilir mi? Abdurrahman Görgün-Afyonİster kadın olsun ister erkek, dul kalanlar vefat eden eşin, malüllük, yaşlılık veya emeklilik aylıklarını evlenmedikleri sürece alabilirler. İkisinin de aynı yer veya kurumdan emekli olmasının önemi yoktur. Ali </span>TEZEL</span></font></span>
    <div></div>06.03.2012</font>