Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2012/8.Ay Bildirge

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    İyi günler
    8.ay sigortaları onaylarken Nace kodlarını güncellememiz isteniyor.Ancak işverenin işi ile alakası olmayan kodlar geliyor.Geçici olarak onu seçip onaylasak cezai bir yaptırımı olur mu? Çözüm ve önerileriniz nelerdir.Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    Bakmayın,hem tükürün çehre-i murdarımıza..
    Tükürün belki ar gelir suratımıza!

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    Sanırım 8.ay sgk tahakkuklarını yapmaya başlayan daha yok.Neyse bir kaç gün veya hafta sonra sizlerin de dikkatini çeker.İyi akşamlar dilerim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    muhasebe eleman

böyle bir laubalilik olurmu. ben ayın 2 sınde sgk mı girmek istiyorum kime ne <div>. alakasız bir nace kodu geliyor,üstelik değiştirme imkanı da yok. onaylasan bi türlü onyalamasan bi türlü.bu programları yapan kimler. her şeyde oldugu gibi laubalilik,bu kafada bir ülkede ufrs mi güldürmeyin beni.</div>

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    SGK ya dilekçe ile başvurmak lazım. mükellef bilgileri bildiriminde vergi dairesine şu nace kodunu bildirdik. faliyet kodunun değiştirlmesi diye. ama cevapları ne olur , sonuç ne olur ????
    Daima bir bilen vardır..

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Perka arkadaşım belkide teftişe alırlar bu müşteri meşgalesinimi değiştirdi diye bakarlar tehlike derecesi düşük ise prim düşecek bakabilir.Mobilya satan ancak teslimatı evlere monta ederek yapan bir müşterim var ilk tescildede böyle idi bu işkolu yok mobilya imalatçisi kodu verilmiş hali ile onun tehlike derecesi yüksek nace kodlarında bizim işe uygun kod yok mecburen imalatçı kodu devam ediyor.İstesekde düzeltemiyoruz yöneticilerimiz bu kadar nace kodu uygun görmüş.

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    Yarın nasipse sgk'ya gideceğim.Ne yapacağız bakalım.Tamam bir iş yapmaya çalışıyorlar anladık eyvallah diyoruz...Ancak bunu liste halinde koysalardı da biz kendimiz seçseydik.Çok mu zordu Gib'den kod listesinin tamamını alıp açılan sayfada önümüze koysalardı da biz gerekeni yapsaydık.Her işimiz ters bizim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    KONYA
    evet meslektaşlar yeni bir sorun gündemde benim bir mükellefim tüp satış servis işi ile iştigal ediyor araçlı. 4 adet sigorta dosyası var bildirimler yeni ve yapılan iş olarak ev tüpü servis satış montaj yazıyor. ssk nın açmış olduğu faaliyet karayolu taşımacılığı ile nakliye gittim görüştüm dedikleri bzizim maliye kodlarıyla alakamız yok sizin iş araçla yapıldığı için bizim açımızdan bu koda giriyor düzeltilmesi mümkün değil yada denetim gereklidir. diyorlar ne yapacağımızı şaşırdık doğrusu.
    enteresan

Üye
    Nereden
    ANKARA
    bence birilerin işi gücü yok kendılerıne uğraş arıyorlar ve bizimle uğraşıyorlar.hergun yenı bırsey bugun ne pişirsem gıbı bu gun ne cıkarsam dıye dusunuyorlar....
    GULUMSE

Yeni Üye
    Nereden
    MALİ MÜŞAVİR
    selmlar
    ASS

Ziyaretci

Yaklaşık 10-15 kişi işi ile ilgili olmayan kodlar var.Mesela Büfe işine beyaz eşya yada lokantaya mobilya satışı gibi.SGK yı aradım.Gönderin bildirgeleri başka çaresi yok,biz müdahale edemiyoruz genel müdürlükten kaynaklı dediler....NE YAPMALIYIZ tüm odalarımız çare açıklamalıdır. EN Kİ SİSTEM KİTLEMEDEN.....