Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FİKİRLERİNİZ

Ziyaretci
    savaş 77 doğru söylüyor bana kim sanada getiririm dediyse daha getiriyor.ekonomik durumun iyise aç büroyu yoksa batar.

Ziyaretci
    Alıntı savaş77 Nickli Üyeden Alıntı
    Sakın yakın çevrenizdeki ''sen büroyu aç defterimizi sana veririz'' </font>cümlelerine kulak asma</font>.Söz verenlerin 10/1 bile gerçekleşmiyor. Sadece zaman içerisinde biraz sabır ve prezentabl duruşunuzla ( İlk 2 yıl sıkıntı çekmeyi göze alarak) bu sorunları aşabilirsiniz.
    [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img]
    smmm diyor ben sana vericem mükellef diye, kendi bile inanmıyor dediğine

Müdavim Üye
    Arkadaşlar

1-Bundan 10 yıl öncesinin meslektaş sayısı ile mükellef sayısını karşılaştırın.
    Bir de bugünü karşılaştırın.
    Tahminen Mükellef sayısı % 20 artmış Meslektaş sayısı % 100ün üzerinde artmış
    Bu da gösteriyorki sıkı bir denetim olmazsa haksız rekabetin zirvede olduğunu gösterir.

2- YMMler bile alternatif gelir kaynakları arıyorlar. İşbirliği adıyla defter tutma girişimlerini duyuyoruz

3- Son yıllarda sıkça söz edilen Denetim balonu ise TTKda oldukça sınırlandırıldı.
    SPK yada yeni taslakta KAYİK diye geçen sahada köşe başları tululmuş

Bu ortamda kendi iliniz odasına bir zahmet uğrayıp son bir yılda büro faaliyetine son veren meslektaş sayısını öğrenin

Yukarıdaki verilere rağmen başka güçlü bir veri bulursanız durmayın büro açın

Saygılar

Müdavim Üye
    Bu mesleğe sakın girme, benden söylemesi. Ben 25 yıldır bu mesleği yapıyorum. Bu mesleği seçtiğim güne lanet okuduğum çok oldu. Sonra çok kafana vurursun.Edited by: Kusursuz_Fırtına

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    Alıntı Kusursuz_Fırtına Nickli Üyeden Alıntı
    Bu mesleğe sakın girme, benden söylemesi. Ben 25 yıldır bu mesleği yapıyorum. Bu mesleği seçtiğim güne lanet okuduğum çok oldu. Sonra çok kafana vurursun.
    Yok canım durum bu kadar da vahim değil.Elbette yeni iş kurmanın maddi ve psikolojik zorlukları olacaktır ama hangimiz bu sorunları yaşamadıki? Tek şart dayanabilme sabrının ve maddi gücünün olması gerekliliğidir.Akabinde düzen kurup,çark dönmeye başladığında emin ol ki keyif alacaksındır.Dediğim gibi yeterki bir duruşun olsun.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    aynen karamsarlık yaparak insanları sogutmayalım ben bu mesleği 5 yıldır yapıyorum lanet okumak bir yere zaman zaman zorlugu olsada böyle bir mesleğe mensup olmaktan gurur duyarım her fırsattta....her mesleğin zorlugu olacak illaki ama hiçbirsey imkansız değil...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Müdavim Üye
    gençler bir abiniz olarak konuşuyorum, bu mesleğin size vaad ettiği, çok çok iş, az para, çok stres, kel bir kafa ,bedensel ve sinirsel hastalıklar. Bunları istiyorsanız, girin bu mesleğe. Ortaokulu bitirdiğim zamana geri dönsem, bu mesleği seçmezdim.Edited by: Kusursuz_Fırtına

Müdavim Üye
    Nereden
    ANTALYA
    gençler bir abiniz olarak konuşuyorum, bu mesleğin size vaad ettiği, çok çok iş, az para, çok stres, kel bir kafa ,bedensel ve sinirsel hastalıklar. Bunları istiyorsanız, girin bu mesleğe.
    Aynen üstadım katılıyorum size, bizim mesleğimiz saygın bir konum kazanmadığı sürece işimiz zor.
    SMMM TURGUT DURMAZ

Müdavim Üye
    Alıntı tgtd Nickli Üyeden Alıntı
    gençler bir abiniz olarak konuşuyorum, bu mesleğin size vaad ettiği, çok çok iş, az para, çok stres, kel bir kafa ,bedensel ve sinirsel hastalıklar. Bunları istiyorsanız, girin bu mesleğe.
    Aynen üstadım katılıyorum size, bizim mesleğimiz saygın bir konum kazanmadığı sürece işimiz zor.
    aynen öyle.

Üye
    yeni büro açan 4 arkadaşım da yan geliri olduğu için 3-4 yıldır 10 defterle açıp kapatıyorlar.5-10 defter de yakınları yada ücretini alamadığı defterler. mali durumu iyi olmayanlara önerim.ortaklık.